צפון קוריאה תנהל שיחות עם ארה"ב

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

ואשינגטון (רויטרס). בתגובה להצעות ממשל בוש הודיעה אתמול צפון קוריאה, שתסכים לנהל שיחות בניו יורק עם השליח המיוחד של ארה"ב לשיחות השלום של הקוריאות, ג'ק פריצ'רד. פריצ'רד יפגוש את לי היונג-צ'ול, שגרירה של צפון קוריאה באו"ם, "להכנת השיחות הדו צדדיות".

תהיה זו שיחתו הראשונה של פריצ'רד עם נציגי צפון קוריאה מאז נכנס הנשיא בוש לתפקידו בינואר, והורה לבחון מחדש את המדיניות כלפי המדינה הקומוניסטית. לפני שבוע החליט בוש לחדש את השיחות עם צפון קוריאה, ולכלול בהן את תוכנית הטילים והגרעין של צפון קוריאה וכוחות הצבא הקונוונציונליים.

ממשלו של ביל קלינטון ניהל דיאלוג ארוך עם צפון קוריאה, שהגיע לשיאו בביקור מזכירת המדינה, מדלן אולברייט, בבירה פיונגיאנג באוקטובר. לדבריה, חלה התקדמות בשכנוע צפון קוריאה לנטוש את תוכניתה להקים מערך טילים ארוכי טווח, תוכנית שהיוותה עילה להקמת מערך הגנה מטילים של ארה"ב.

הבחינה המחודשת של היחסים על ידי ממשל בוש עוררה דאגה בדרום קוריאה, החוששת שהפסקת הדיאלוג בין ארה"ב לצפון קוריאה תפגע גם בתהליך התקרבותה של סיאול לפיונגיאנג. שר החוץ של דרום קוריאה, הן סאונג-סו, המבקר בוואשינגטון השבוע, אמר שהוא מברך על ההחלטה לחדש את השיחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ