מנהל מחלקה באברבנאל חשוד שהטריד מינית 6 עובדות

החקירה, שמנוהלת על ידי נציבות שירות המדינה, מתקרבת בימים אלה לסיומה

מאת רותי סיני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת רותי סיני

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות לפיהם ד"ר פנחס סירוטה, מנהל מחלקה סגורה במרכז לבריאות הנפש אברבנאל בבת ים, הטריד עובדות במוסד. החקירה החלה בעקבות תלונה על הטרדה מינית שהגישה אחת העובדות לנציבות. למתלוננת הראשונה הצטרפו חמש עובדות נוספות שהתלוננו נגד סירוטה והחקירה הורחבה. בימים אלה החקירה מתקרבת לסיום.

במסגרת החקירה המורחבת נחקרו יותר מעשרה עובדים בבית החולים, בהם פסיכולוגיות ועובדות סוציאליות. אחת המתלוננות גם דיווחה לחוקרים על בכיר אחר באברבנאל, שלטענתה הטריד אותה מינית. הנציבות בדקה את הטענה נגד הבכיר הנוסף. אותה עובדת העלתה טענות על כך שבכירים באברבנאל ידעו זמן רב על תלונות בדבר התנהגותו של סירוטה ולא נקטו די צעדים נגד הרופא הוותיק. לאגף החקירות של הנציבות גם זומן פרופ' אבנר אליצור, מנהל בית החולים. אליצור נשאל, בין היתר, אילו פעולות נקט בעקבות תלונה שהגיעה אליו לפני כשנה בפרשה, ולמי דיווח על אותה תלונה.

מאגף החקירות בנציבות, שבראשו עומד עופר רייכמן, נמסר כי אכן מתנהלת חקירה נגד מנהל מחלקה בבית החולים אברבנאל "בגין חשדות לביצוע עבירות משמעת, לרבות הטרדה מינית. בשלב זה לא ניתן למסור מידע נוסף". אברבנאל הוא בית חולים ממשלתי ועל כן העובדים בו הם עובדי מדינה וכפופים לתקשי"ר ולדין המשמעתי של הנציבות.

בזמן החקירה נודע לנציבות כי בית החולים מתכוון לפטר את אחת המתלוננות. העובדת טענה כי הפיטורים נבעו מהתלונה שהגישה נגד ד"ר סירוטה, אולם הנהלת בית החולים הכחישה זאת. בנציבות הזהירו את הנהלת המוסד לבל תפטר את האשה שמא יתפרש הדבר כהתנכלות, האסורה על פי החוק למניעת הטרדה מינית.

עורך הדין ערן קייזמן, המייצג את הפסיכיאטר, מסר שד"ר סירוטה "מכחיש בתוקף כי בתקופה כלשהי במהלך הקריירה העשירה שלו ניתן היה לייחס לו אירוע של הטרדה מינית. חלק מהתלונות הן על תקופות שלפני שנים רבות, וכל התלונות נועדו להכפיש את שמו מתוך רצון לקדם אינטרסים אישיים של העובדות". פרופ' אליצור מסר שאינו יכול להגיב על הפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ