מחריפה המחלוקת בעבודה בין מצדדי האחדות למתנגדיה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

העימות בין שר החוץ שמעון פרס לראש הממשלה אריאל שרון בישיבת הממשלה אתמול גרר תגובות במערכת הפוליטית והביא להחרפת המחלוקת במפלגת העבודה בין התומכים בממשלת האחדות לבין מתנגדיה.

השרה דליה איציק (עבודה) אמרה כי חוסר התגובה של שרון להתקפות שרי הימין על פרס "גרמה לנו לחשיבה אחרת" באשר להשתתפות שרי העבודה בממשלה. "יכול מאוד להיות שצריך לאפשר לשרי הימין לנהל (את המדיניות)", אמרה איציק בראיון ל"קול ישראל", "אולי להם יש פתרון טוב יותר לממש את שהבטיחו, ולהביא שלום וביטחון".

מזכ"ל העבודה, השר רענן כהן, ציין כי חלק גדול מהצלחת שרון בסקרי דעת הקהל נובע מכך שלשרי העבודה יש השפעה רבה על מדיניות הממשלה.

השר לשעבר מהעבודה, יוסי ביילין, קרא לשרי מפלגתו לעזוב מייד את "ממשלת הסירוב של שרון". לדברי ביילין, "כל יום שבו פרס ושרי העבודה יושבים בממשלה הוא יום נוסף של התבזות, של מתן לגיטימציה למדיניות סירוב ואי הידברות, שהגיעה לשיא חדש בהתנגדות שרון למפגש פרס-ערפאת".

בתגובה לדברי ביילין, אמר השר שלום שמחון (עבודה) כי "חבל שיש כאלה המנצלים את הוויכוח הלגיטימי שפרץ בממשלה כדי לקרוא לפירוק ממשלת האחדות. למרות חילוקי הדעות, ממשלה זו נתמכת על ידי רוב מכריע של הציבור ויש לעשות הכל כדי להבטיח את הצלחתה".

יו"ר חירות, ח"כ מיכאל קליינר, אמר כי העימות בישיבת הממשלה מוכיח שהנוסחה "וגר זאבי עם פרס" היא נוסחה בלתי אפשרית. "יום בלי ערפאת בשביל פרס הוא נצח. כמה זמן אפשר לדרוש מפרס לכבוש את מזגו החתרני?", שאל קליינר. לדעתו, קורה לשרון מה שקרה לרבין: פרס מנווט ומוביל את המדיניות וממשלה שלמה נגררת "אחרי הפאשלונר של אוסלו", כהגדרתו.

יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד, אמר כי מצער מאוד שיריבות קטנונית בין שרון לפרס ובין שרי הליכוד לשרי העבודה מחבלת במאמץ הלאומי לשים קץ לטרור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ