התל-טק ממשיך לצלול; איבד 15% בשבועיים

המחזור הכולל הסתכם ב-200 מיליון שקל בלבד; מניית ניסקו צנחה ב-9% במחזור גדול

מאת אורי, ינברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אורי, ינברגר

ההמתנה לפתיחת שבוע המסחר בניו יורק ניכרה אתמול לכל אורך יום המסחר. לאחר ירידות של עד 1% בפתיחה, ניכרו סימנים של התאוששות בצהריים, אך בעקבות ירידות במדדי המניות באירופה חזרו המדדים בתל אביב לסורם. המעו"ף סיים את היום בירידה של 0.6%, מדד תל אביב 100 נסוג ב-0.8%, ומדד התל-טק רשם נפילה של 2.3%, והשלים ירידה של 15% בשבועיים. מחזור המסחר הסתכם אתמול ב-200 מיליון שקל בלבד.

עיקר העניין בשוק המניות התמקד גם אתמול במניות טבע, הפועלים ולאומי, שריכזו 35% מהמחזור. מניית טבע, שריכזה אתמול את המחזור הגדול בשוק - 32 מיליון שקל, סיימה בעלייה של 0.3%. נראה שהמשקיעים, שהתרגלו להתפתחויות הדינמיות המאפיינות את החברה באחרונה, עדיין נשארים נאמנים למניה, למרות עלייה של 25% בחודש האחרון.

השנייה ברשימת המניות הסחירות היתה מניית בנק הפועלים, שלאחר כמה ימים של עליות שינתה כיוון ואיבדה 0.4%. מחזור המסחר במניה הסתכם ב-20 מיליון שקל.

מניית לאומי המשיכה גם אתמול לעורר עניין, וטיפסה ב-1.3%, במחזור של 19 מיליון שקל. פקודות קנייה גדולות נראו על הצג גם בשלב סגירת המסחר. ההערכות הן כי הפעילות הערה במניה נובעת עדיין מרכישות של בעלי עניין. מניה נוספת שבלטה היא החברה לישראל שהוסיפה 1% במחזור ער של 4.8 מיליון שקל.

שאר מניות המעו"ף נסחרו בירידות שערים, כשמניית מתב מובילה, עם נפילה של

5.4%, כשהיא משלימה ירידה של 25% בחודש האחרון. אי.די.בי פיתוח איבדה 1.4% במחזור של 8.6 מיליון שקל, ומניית בזק השילה 1% במחזור של 7.7 מיליון שקל.

מניה נוספת שבלטה אתמול היא אגיס, שטיפסה ב-2.3% במחזור גדול של 5 מיליון שקל. פעילים בשוק העריכו אתמול שבעלי עניין הם האחראים לרכישות במניה. אגיס נשלטת על ידי מורי ארקין, המחזיק ב-44% ממניותיה.

מניית יצרנית הרכיבים האלקטרוניים ניסקו צללה אתמול ב-8.8% כשהיא מרכזת מחזור גדול של 2 מיליון שקל. בשלושת השבועות האחרונים השילה המניה 35%. פעילים בשוק העריכו אתמול שאחד הגופים הגדולים בשוק מכר את הפוזיציה שלו בנייר. ככל הנראה בעלי העניין בחברה ניצלו הזדמנות זו ורכשו מניות.

ירידות נרשמו אתמול גם במניות רבות נוספות בסקטור הטכנולוגיה. פורמולה נפלה ב-5.6% במחזור של 4.3 מיליון שקל, וריטליקס איבדה 3% במחזור של 3 מיליון שקל. אתמול החלה להיסחר בבורסה בתל אביב מניית ג'קאדה. זו המניה התשיעית הנרשמת למסחר בתל אביב בעקבות הנהגת שיטת הרישום הכפול. מאז הונפקה החברה בנאסד"ק ב-99', אז גייסה 50 מיליון דולר, השילה המניה יותר מ-60%, והיא נסחרת כיום בשווי של 77 מיליון דולר. ג'קאדה עוסקת בפיתוח פתרונות המאפשרים לחברות להתאים את תשתית המחשוב הקיימת לאינטרנט. המשקיעים בתל אביב לא יצאו אתמול מגדרם בעקבות ההנפקה החדשה והמניה רשמה עלייה של 5%, אם כי במחזור זעום של 50 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ