3. מוכרחים להיות שמח

"ידיעות" עושה לנו טוב עם מדור לחדשות חיוביות

אביב לביא
אביב לביא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביב לביא
אביב לביא

לקוראי "ידיעות" מזומנים לאחרונה כמה רגעים של נחמה. העיתון חנך לא מכבר מדור יומי חדש - "חדשות טובות". מקבץ בשורות מהזמן האחרון: מובטל מצא תיק עם אלפי שקלים והחזירו לבעליו; ישראלי זכה באליפות אירופה בשחמט; עלמה חירשת מהדרום סיימה בהצלחה קורס קצינות; ולא פחות חשוב - חלב נאקות טוב לבריאות.

המדור החיובי לא נהגה לראשונה ב"ידיעות". מדור ברוח זו הופיע ב"חדשות" בערוב ימיו ולפני כמה שנים אף הופץ בישראל עיתון בשם "חדשות טובות", שגם הוא לא האריך ימים. גם בתוכנית "המלה האחרונה" בגלי צה"ל (לינור, אורבך, גידי גוב) החלו לאחרונה להקדיש פינה מיוחדת לדיווחים משמחים. אז מי אמר שהתקשורת עוינת?

ב"ידיעות" החליטו על ייסוד המדור אחרי שסקרים העלו שלרבים מהקוראים נמאס לראות רק "שחור בעיניים". אלא שנשמת אפה של עיתונות, מה לעשות, היא ביקורת, חשיפת מחדלים ודיווח על אירועים חריגים, בדרך כלל לרע. יש ימים, מעידים גורמים ב"ידיעות", שבהם לא קל למצוא שלוש או ארבע ידיעות חיוביות ומעניינות למדור. החשש הוא שהוא יתמלא בידיעות מטעם יחצ"נים נמרצים או פוליטיקאים תאבי פרסום. ביום שלישי, למשל, הופיעה ידיעה על פרסים לסטודנטים מצטיינים שהעניקו לימור ליבנת וזבולון אורלב. בשביל עוד תמונה של שרת החינוך אין צורך במדור מיוחד, בוודאי לא של חדשות טובות.

הצורך להקדיש טור נפרד לחדשות טובות מעורר כמה שאלות כמעט פילוסופיות. האם מעצם קיומו של טור כזה נגזר שכל מה שמפורסם בעיתון מחוץ לו הן חדשות רעות? האם הידיעה: "נחשפה כנופיית השודדים נועזת שפעלה בצפון" ("ידיעות", יום שלישי) היא חדשה טובה או רעה? והאם הידיעה שפורסמה השבוע במדור שלפיה תשתתף ישראל באירוויזיון גם בשנה הבאה היא באמת חדשה טובה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ