שלום: לא השתכנעתי שרפורמת בן-בסט טובה

מאת מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת מוטי בסוק

"אין הסכמה פוליטית לביצוע הרפורמה במס, אין כסף, ולא השתכנעתי שהרפורמה המוצעת טובה" - כך אמר אתמול שר האוצר, סילבן שלום, בכנס קיסריה, בהתייחסו למסקנות ועדת בן-בסט. "עם זאת", אמר, "נמשכים הדיונים, כולל אצל ראש הממשלה, וייתכן שנבצע אותה בשלבים". שלום מעדיף לבצע מיני רפורמה במס, שתקל על תשלומי המס של תעשיות ההיי-טק.

שר האוצר לשעבר, אברהם שוחט, אמר בתגובה: "שלום הכריז על מותה של הרפורמה. מי שלא הבין זאת, לא שמע מה ששלום אמר. לשר האוצר יש כנראה התנגדות בסיסית למיסוי שוק ההון. ההחלטה שלא לבצע את הרפורמה במס היא שגיאה".

זהו העימות הראשון בין שר האוצר ובין קודמו בתפקיד, מאז החליפה ממשלת אריאל שרון את ממשלת אהוד ברק. שוחט ושלום הקפידו עד כה, לשמור על מערכת יחסים תקינה. השניים אף נפגשו בשבועות האחרונים כמה פעמים. אתמול, בקיסריה, תקף שוחט את שלום בכל הנושאים, והגדיר את חוק הנגב כ"טירוף מערכות".

לדברי שוחט, אין כל היגיון במתן הטבות מס לתושבי אשקלון וקרית גת, וגם לא לתושבי עומר ומיתר. עידוד נכון של תושבי הנגב צריך לתת הטבות למי שבאמת זקוקים וזכאים להן, כמו תושבי דימונה, אופקים, ירוחם ומצפה רמון. שוחט אמר גם כי החקיקה הפרטית היתה צריכה כבר להתבטל.

"אני תמה מאוד שעד עכשיו, חודש לאחר האישור בממשלה, ההחלטה על הקיצוץ עדיין לא הוגשה לאישור הכנסת", אמר שוחט. "אי ביצוע ההחלטה יגרום להגדלת הגרעון בתקציב". עם זאת, לדעתו אין להאשים את הממשלה במצב המשק, שכן הסיבה העיקרית למיתון היא האטה בכלכלה העולמית ונפילת הנאסד"ק.

ביחס לדרישת הנגיד לבטל את משטר רצועת האלכסון, אמר שוחט כי ניתן יהיה לדון בבקשה רק לאחר שירשם פיחות בשקל.

כתבות מומלצות

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ