מאריון ג'ונס שוב מסתערת על הזהב

האצנית הטובה בעולם מתחילה להתחמם לקראת אליפות העולם באתלטיקה באוגוסט. תחילה היא תתמקד בכסף הגדול בתחרויות הגראנד-פרי, אחר כך תעבור למדליות הזהב

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

יוג'ין, אורגון (רויטר). האצנית מאריון ג'ונס יוצאת השבוע לאירופה עם בטחון ביכולתה להשיג לפחות שלוש מדליות זהב אישיות באליפות העולם באתלטיקה, שתיערך באוגוסט באדמונטון. זמן של 22.52 שניות בריצת 200 מטר באליפות ארה"ב שלשום, הבטיח לג'ונס הזדמנות להתמודד על התארים העולמיים בשני המיאוצים 100 ו-200 מטר, ולכך צריך להוסיף כמובן לפחות עוד ריצת שליחות אחת.

"אני נרגשת מהעובדה שאתמודד על התואר העולמי ב-200 מ' וכמובן ב-100 מ'", אמרה האתלטית בת ה-25, שהפסידה הזדמנות לדאבל בעקבות מתיחת שריר בגבה שאילצה אותה לפרוש בחצי הגמר בסוויליה 99'. "זה יהיה קשה, קשה מאוד", אמרה ג'ונס שהתאוששה מהפציעה בסוויליה בזמן כדי להשיג חמש מדליות אולימפיות בסידני, כולל זהב ב-100 ו-200 מ' ובריצת השליחות 4X400, "אבל לארה"ב יש להערכתי את הנבחרת הטובה בעולם למיאוצים".

זה נכון בגדול, אבל במציאות אין לאף אצנית אחרת את האשראי שיש לג'ונס, וגם היא חייבת להתכונן ברצינות, כך לכל הפחות סבור מאמנה, טרוור גראהם. "אנחנו התחלנו באימוני מיאוצים רק לפני שבועיים, לכן היא בפיגור. על פי התוכניות ג'ונס היתה צריכה להיות עתה טובה הרבה יותר, אבל היא בקצב שלה והיא יודעת כיצד להתכונן".

היכולת של ג'ונס להתמודד עם המכשולים הטכניים הכרוכים בריצת 200 מ', סייעה לה בחצי הגמר בשבת, כאשר עצרה את השעון על 22.23 שניות. ג'ונס גם קבעה באותה הזדמנות את תוצאת השנה בריצה זו. בשש תחרויות הגראנד-פרי באירופה, שיחלו ברומא ביום שישי, תנסה ג'ונס לשפר את יכולתה ב-100 מטר. "בפעם הבאה שהיא תרוץ 200 מ', זה כבר יהיה באדמונטון", הסביר גראהם.

ג'ונס מאוד מעוניינת להשתתף בריצת השליחות 4X100 באדמונטון עם עמיתותיה לאימונים: לאטשה קולנדר-ריצ'ארדסון, מישל קולינס וחברתה לרביעייה בסידני, מוניק הנגאן. "אני חושבת שיש כאן אתגר בשבילי, כי את שתיים מהרצות, לאטשה ומישל, טרוור מאמן כבר שנים".

השאלה היא אם מאריון מסוגלת לספק את הזהב בארבע ריצות. היא אומרת שתעשה כל שביכולתה כדי לסייע לרביעיות האמריקאיות, ובעיניה הנבחרת נראית כמי שזקוקה לסיוע מכוכבת ברמתה. "אני מודאג מהעובדה שהרביעייה הזו נראית חלשה מאוד בהעברת המקל", אומר גארי היל, עורך מגזין האתלטיקה track i field news.

להוציא את מייקל ג'ונסון הפורש, כל ששת האתלטים שהשיגו מדליות זהב בסידני יהיו באדמונטון בתפקיד זהה, בהובלת ג'ונס, מוריס גרין וסטייסי דראגילה. אבל כמו באוסטרליה, גם הפעם הבעיה הגדולה היא העומק. 34 אתלטים שסיימו בשלושת המקומות הראשונים, עדיין צריכים לעמוד בסטנדרטים של אדמונטון 2001.

היל סבור שהאמריקאים ישיגו באדמונטון יותר מדליות מאשר בסידני (10 מדליות זהב, ארבע כסף, שש ארד): "נהיה טובים יותר, בעיקר בגלל התיזמון של התחרות בשנה. המשחקים האולימפיים התקיימו מחוץ לעונה, ורק ספורטאי עילית מסוגלים לנצח בכל זמן".

בכל מקרה, אליפות ארה"ב באתלטיקה קלה - הלהיט של יוני בכל שנה - הניבה רק שלוש תוצאות שמוגדרות כהישג השנה: 9.90 שניות של גרין ב-100 מ', 22.23 שניות של ג'ונס ב-200 מ' ו-13.22 שניות של 110 מ' משוכות של אלן ג'ונסון, האלוף האולימפי באטלנטה 96'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ