הפתעות בסיבוב המוקדם השני יגדילו את סיכויי מכבי חיפה לעלות לשלב הבתים

ארבע קבוצות המדורגות כבכירות בסיבוב המוקדם השני בליגת האלופות - גלאטסראי, פורטו, אנדרלכט וגלאזגו ריינג'רס - יהיו מדורגות בהגרלת הסיבוב המוקדם השלישי. איתן ייחשבו כמדורגות גם יריבותיהן בסיבוב השני. כך עשויה מכבי חיפה, שתהיה בלתי מדורגת בסיבוב השלישי אם תגיע אליו, לקבל בכל זאת יריבה נוחה יחסית

מאת אלי שווידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אלי שווידלר

מכבי חיפה, בהנחה שתנצח בסיבוב המוקדם השני של ליגת האלופות - את האקה הפינית או את ואלטה המלטזית - תהיה בלתי מדורגת בסיבוב המוקדם השלישי. אבל האפשרות שתקבל יריבה נוחה עדיין קיימת.

14 קבוצות יעלו לשלב הבא מהסיבוב המוקדם השני, אליהן יצטרפו 18 קבוצות, בהן לאציו, ברצלונה, ליוורפול ובורוסיה דורטמונד. עם זאת, לחלק מהקבוצות שמתחילות את דרכן בליגת האלופות, ניקוד גבוה מזה של כמה קבוצות שמתחילות בסיבוב המוקדם השלישי. לגלאטסראי (71.987 נקודות), לפורטו (68.137), לאנדרלכט (43.075) ולגלאזגו ריינג'רס (38.187), שמתחילות בסיבוב המוקדם השני, יש ניקוד מצטבר גבוה מזה של פנאתינייקוס (37.183), גראסהופרס (28.937), סלטיק (25.187), פנרבחצ'ה (24.987), ליל (21.176) ופ.צ. טירול (17.875). לגלאטסראי ולפורטו, שבשנים האחרונות היו חברות קבועות ב"מועדון ליגת האלופות", ניקוד גבוה אפילו מקבוצות כמו מאיורקה, באייר לוורקוזן, דינמו קייב ואייאקס.

בהתאם לכך, גלאטסראי, פורטו, אנדרלכט וריינג'רס, יהיו מדורגות בהגרלה של הסיבוב המוקדם השלישי שתתקיים ב-20 ביולי, לפני המשחקים בסיבוב המוקדם השני (25 ביולי והגומלין ב-1 באוגוסט), כאשר צמודות אליהן, כמדורגות אפשריות, יריבותיהן בסיבוב המוקדם השני. בהתאם לכך, שש קבוצות, למרות שעלו ישירות לסיבוב המוקדם השלישי - פנאתינייקוס, גראסהופרס, סלטיק, פנרבחצ'ה, ליל ופ.צ. טירול - הופכות לבלתי מדורגות בהגרלה.

לפיכך נוצר מצב שבו כל הפתעה בסיבוב המוקדם השני, מגדילה את הסיכויים של מכבי חיפה לקבל יריבה נוחה יותר בשלב הבא. למשל, אם המנצחת במפגש בין בארי טאון (וויילס) לשאמקיר (אזרבייג'אן) בסיבוב המוקדם הראשון תדהים את פורטו, היא תהיה המדורגת בסיבוב השלישי. אותם הדברים אמורים לגבי המנצחת במפגש הכפול בין ריקיאוויק (איסלנד) לוולאז'ניה (אלבניה) שתפגוש בסיבוב המוקדם השני את גלאטסראי, לגבי המנצחת בין אראקס (ארמניה) לשריף טיראספול (מולדובה) שתיפגש עם אנדרלכט ולגבי מאריבור הסלובנית, אם זו תעבור בסיבוב המוקדם השני את גלאזגו ריינג'רס.

בכל מקרה, מכבי חיפה לא תוכל להיפגש עם פנרבחצ'ה של חיים רביבו וסלטיק (אולי עם איל ברקוביץ').

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ