חמש עבירות

מאת רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת רותה קופפר

גם אנשים שלרוב משתעממים משידורי ספורט בטלוויזיה מסוגלים ליהנות מכדורסל, במיוחד מהאן-בי-איי. יש משהו קרקסי בספורט הזה, ולא במקרה אחד משחקני הגלוב-טרוטרס, קבוצה שמתמחה בפעלולי כדורסל, מתראיין בפרק הראשון מתוך שישה בסדרה "תולדות הספורט", שעולה הערב בערוץ 23. אבל הקסם שאפשר למצוא בענף הספורט הזה נעדר לגמרי מהפרק העוסק בו. רק קולו המתקתק של הקריין גרג פרופס מצליח להתגבר על השיעמום. הוא מחליף אותו בעצבנות.

לפי הסדרה, משחק הכדורסל הומצא על ידי הד"ר ג'יימס נייסמית בסוף המאה ה-19, בעיירה ספרינגפילד במסצ'וסטס. המגרש הראשון היה ממוקם באחד ממועדוני ימק"א, ולכן לכל אורך הסרט אנו זוכים במסע יחסי ציבור לארגון הנוצרי ושומעים על "מעלותיו הנוצריות".

עוד בפרק, אוסף פרטי טריוויה על כדורסל: למשל העובדה שרק בשנות ה-30 התחילו לקלוע ביד אחת לסל, או המקור לשמה של קבוצת הארלם גלוב-טרוטרס (השחקנים לא באו מהארלם בניו יורק אלא משיקגו דווקא, אבל זו היתה דרכו של הממסד לרמוז שהם שחורים). כל אלה מובאים בין שלל הראיונות הארכניים.

העניין היחיד בא מאוחר מדי ולזמן קצר בלבד, כשהסרט מסביר איך בשנות ה-80, בזכות מג'יק ג'ונסון ומייקל ג'ורדן, נהפך הכדורסל המקצועני מענף זניח - פופולרי הרבה פחות בארצות הברית מפוטבול ובייסבול - ל"ספורט הנוצץ של היקום". תרמו להצלחה גם שינוי חוקי הזמן במשחק והתמודדותה של הליגה עם הבעיות החברתיות שייחסו לה, כמו סמים ופשע מצד אחד וחוזי פרסום ואופנה מצד שני. כל השאר היסטוריה.

"תולדות הספורט". ערוץ 21:25 ,23

ותזכורת

תיכוניסטים שבחופשת הקיץ פותחים את היום בצהריים, ייהנו בוודאי מהשידורים החוזרים היום-יומיים בערוץ 16:05) 3) של כל פרקי "דוסון קריק", מהעונה הראשונה. במרכזם נערים בני גילם שעסוקים בעצמם עד בלי די, אבל הם יפים ורהוטים יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ