שירות "הארץ"

על פי כתב האישום, ישבו הרוצח, רעי חורב, ועדת המדינה בפרשה, ליהי גלוזמן, בשעות הערב ב-4 בדצמבר 96' במרפסת ביתה של הנאשמת השנייה ברצח, סיגל חיימוביץ' בכפר סבא. לאחר שהחליפו דברים עם אדם המכונה בכתב האישום "הזר", החליטו חורב וחיימוביץ' להביא למותו של הנער בן ה-17. לטענת התביעה, השלושה ירדו לחורשה סמוכה והמתינו לקורבן, ולאחר שבושש לבוא - יצא חורב מהחורשה ומצא את שטיירמן כשהוא יושב על ספסל ליד החורשה. חורב, כך נטען, פיתה את שטיירמן להיכנס לחורשה על מנת לעשן איתו מריחואנה. כשהתיישב שטיירמן על הקרקע ליד שתי הבנות, המשיך חורב לעמוד מאחוריו. כעבור זמן קצר, סימן חורב לבנות בשתי אצבעותיו והתנפל על שטיירמן, כשחיימוביץ' מסייעת בעדו. בכתב האישום מתואר כיצד הגישה הנאשמת לחורב אבנים, איתם רוצץ את גולגלתו של שטיירמן. לאחר מכן חנק חורב את שטיירמן הגוסס באמצעות רצועות הפאוץ' שהוריד מגופו.

חורב חשף את סוד האירוע לאשתו רק עם נישואיו לפני כשנתיים, ואף הזהיר אותה כי אם תספר על כך למישהו, הוא יהרוג אותה. חרב נעצר במקרה בדצמבר אשתקד, לאחר שרעייתו התלוננה במשטרה, כי הוא מכה אותה. בד בבד עם הגשת התלונה מסרה, כבדרך אגב, לחוקרת אלימות במשפחה, כי בעלה, הצעיר ממנה ב-14 שנים, סיפר לה, לאחר שנישאו, כי רצח לפני שנים אחדות נער בשם אסף מכפר סבא. לאחר חקירה קצרה החשוד נעצר ובחקירתו הודה במעשה. חורב הוא זה שהסגיר את גלוזמן ואת חיימוביץ', שהיתה בת זוגו בזמן הרצח ושהתה בדרום קוריאה כשהפרשה נחשפה. משפטה של חיימוביץ', שחזרה לארץ, נמצא עדיין בשלב ההוכחות.

גלוזמן הפכה לעדת מדינה בשל חלקה הקטן יחסית במקרה. לטענתה, לא הבינה כי מדובר ברעיון רציני. בשעה שהחל חורב להלום בשטיירמן בחורשת אושיסקין צעקה גלוזמן "די, די, תעזבו אותו" ונמלטה. עם זאת, היא נטלה חלק בקשר השתיקה שאפף את המקרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ