המורים מערערים לביה"ד לעבודה על קביעת סלבין בעניין שכרם

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

הסתדרות המורים וארגון המורים העל יסודיים מערערים על החלטת מנכ"ל האוצר לשעבר, שמואל סלבין, שלפיה השחיקה המצטברת בשכר המורים ב-98-'86' היא בשיעור 7%, ובגינה יש לפצות את המורים בתשלום חד פעמי.

סלבין מונה לבורר במחלוקת בין הסתדרות המורים לאוצר. ארגוני המורים עומדים להגיש לבית הדין הארצי לעבודה בקשה לדיון בסכסוך קיבוצי נגד מרכז השלטון המקומי ונגד שלוש הערים הגדולות, ומאיימים שלא לפתוח את שנת הלימודים הבאה.

ארגוני המורים טוענים, באמצעות עורכי הדין בני כהן ודרור גל, כי קביעתו של סלבין לפיה ב-98' שכר המורים עלה ב-1.4% לעומת שכר המהנדסים בשירות הציבורי שאליהם המורים צמודים בשכרם, נקבעה "בלא שהונחו בפניו נתונים מבוקרים של שכר המורים באותה שנה ותוך סטייה מאופן החישוב שלפיו היה אמור לקבוע את שיעור שחיקת השכר".

לטענת ארגוני המורים, סלבין חרג מסמכותו כשקבע כי המורים יקבלו את הפיצוי כתשלום חד פעמי: "קביעה זו נוגדת את ההסכמים הקיבוציים בין הממשלה לארגוני המורים, הקובעים בבירור כי תוצאות בדיקת השחיקה יוכנסו לטבלת השכר של המורים וישולמו מדי חודש כתוספת שכר קבועה לכל דבר".

עוד נטען כי סמכותו של סלבין היתה להכריע במחלוקת שבין שני מומחים בשאלת אופן חישוב שחיקת השכר, ולא לקבוע עמדה שלישית, במיוחד כשזו אינה מבוססת על הנוסחה עליה הסכימו הצדדים - ארגוני המורים והאוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ