אמדוקס זינקה ב-14%; מרקורי קפצה ב-13%

גל אופטימיות לקראת סיום המסחר הצליח להקפיץ את נאסד"ק ב-2%; מבין הישראליות, עיקר העליות היו במניות הכבדות; תרו נפלה ב-6% לאחר ההודעה על ההנפקה הצפויה; בעלי עניין ב-ESC ממשיכים לממש

מאת בועז לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת בועז לוי

יום חיובי עבר אתמול על שוק המניות האמריקאי. גם אתמול - כמו בימים האחרונים - המשיכו מניות הטכנולוגיה ומניות הכלכלה הישנה לנוע באותו כיוון. למרות שורה של קיצוצי תחזיות, גל ביקושים גדול שהגיע לקראת סיום המסחר הצליח להקפיץ את הנאסד"ק בחדות.

לפני פתיחת המסר הודיעו ענקיות המחשבים, קומפאק ו-HP, כי מכירותיהן ברבעונים הקרובים יהיו נמוכות מהצפוי. HP, שהודיעה על פיטורי 6,000 עובדים, סבלה מצניחה של 7% במנייתה. קומפאק לעומתה עלתה ב-3%.

במחלקות המחקר בוול סטריט שררה אתמול פסימיות. לפי סקר של חברת המחקר פירסט קול, רווחיות החברות הנמנות עם מדד S&P 500 צפויה לרדת ב-11% בממוצע לעומת הרבעון המקביל. עד לפני ארבעה חודשים הימרו האנליסטים כי הרווחים יעלו ב-1.6%.

למרות פתיחה שלילית בנאסד"ק, בשעות המסחר המאוחרות שטף גל אופטימיות את השוק, לאחר שהמשקיעים התעלמו מהחדשות הרעות. בסיום קפץ מדד נאסד"ק ב-1.9% לרמה של 2,023 נקודות. בכך חצה הנאסד"ק את הרמה הפסיכולוגית של 2,000 נקודות, לאחר שלושה ימי מסחר. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5% לרמה של 10,456 נקודות.

המניות הישראליות נסחרו אתמול במגמה חיובית. אמדוקס המשיכה ליהנות מתנופה חזקה בעקבות הדו"חות הטובים משלשום, וזינקה ב-14% נוספים; מרקורי ניתרה ב-13%, צ'ק פוינט וקומברס קפצו ב-6% כל אחת; אפילו אי.סי.איי הצליחה להיחלץ קמעה מהבוץ ולעלות ב-14% ל-4 דולר.

מניית קומטאץ' ממשיכה ליפול

מנגד בלטו בירידות קומטאץ' שהידרדרה ב-8% לרמת שפל חדשה של 45 סנט; אלטק שנפלה ב-7%; Vyyo שצנחה ב-8%; ובריזקום ופלאוור שירדו ב-3% וב-1% בהתאמה לאחר פרסום התוצאות הרבעוניות.

אחד האירועים הבולטים במניות הישראליות היתה נפילה של 6% במניית תרו למחיר של 89.4 דולר, לאחר שהחברה הודיעה על הנפקת ענק של 245 מיליון דולר לפי המחיר הנוכחי של המניה. נראה כי המשקיעים נרתעו לא רק מהדילול הצפוי, אלא גם מהמכירות הגדולות של בעלי העניין, שהסתכמו ב-75 מיליון דולר (עוד בעמוד ג10).

בינתיים נמשך זרם התוצאות הכספיות גם במניות הישראליות. מניית נייס הגיבה אתמול לתוצאות שפירסמה החברה בקפיצה של 6% למחיר של 14.3 דולר. מהתוצאות ניכר שיפור בכל הסעיפים, אך נראה כי לפני הנהלת החברה לעבור דרך ארוכה עד לרווחיות, שצפויה ברבעון הרביעי לכל המוקדם (ראו ג10).

ריט מקבוצת רד בינת הודיעה אתמול כי הכנסותיה ברבעון השני עלו קלות לעומת הרבעון הקודם, אך היא הפחיתה את התחזיות לרבעונים הבאים. מהתחזיות המקוצצות עולה כי ייתכן שהחברה תחזור להפסיד ברבעונים הבאים, ולכן איבדה אתמול המניה 3% לרמה של 3.7 דולרים - והידרדרה לרמתה הנמוכה מאז סוף 99' (ראו ג11).

בעלי המניות ב-ESC ממשיכים לממש אחזקות בקצב מזורז. בימים האחרונים הגיעו דיווחים לבורסה האמריקאית לפיהם יו"ר החברה, יעקב פרנקל, מכר ביוני מניות ב-1.2 מיליון דולר; אהרון דברת המשמש דירקטור בחברה מימש ב-1.6 מיליון דולר; המנכ"ל יאשה סיטון מימש ב- 3.2 מיליון דולר.

מימושים אלה מצטרפים למכירת ענק שביצע בעל השליטה בחברה, איש העסקים אריה גנגר, שמכר באחרונה מניות ב-33 מיליון דולר.

גם יאשה סיטון ומנהלים בחברה כבר מימשו בעבר. המימושים באים על רקע העליות החדות שרשמה המניה בשנה האחרונה. מניית ESC עלתה אתמול ב-5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ