אליאנץ לא תנפיק פעילות בנקאות ההשקעות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

קבוצת הביטוח אליאנץ, נטשה תוכנית להנפקת פעילות בנקאות ההשקעות של דרזדנר בנק, אותו רכשה השנה, דיווחו אתמול "פייננשל טיימס" ו"וול סטריט ג'ורנל" מפי מקורות המעורים בהחלטה. תחת זאת, תמזג אליאנץ את הפעילות, דרזדנר קליינוורט וסרשטיין, עם פעילות האשראי לחברות של דרזדנר. כך עשה גם יריבו של דרזדנר, דויטשה בנק, בתחילת 2001.

אליאנץ מתכננת לשווק ביטוח ותוכניות פנסיה ללקוחות העסקיים של דרזדנר. לפיכך, נראה כי לאחר שימוזג דרזדנר קליינוורט וסרשטיין עם פעילות האשראי העסקי, החטיבה הממוזגת לא תפוצל או תונפק. הודעה רשמית צפויה בתוך כמה ימים.

אליאנץ, קבוצת הביטוח הגדולה באירופה, הודיעה על רכישת דרזדנר בנק ב-23 מיליארד יורו (20.1 מיליארד דולר) באפריל, ואמרה כי אינה רואה בדרזדנר קליינוורט בנסון פעילות ליבה, ולכן היא מתכננת להופכה לחברה עצמאית בקבוצת אליאנץ, ולהנפיק חלק ממניותיה לציבור.

בחודשים החולפים, הצליחה הנהלת דרזדנר לשכנע את אלינץ כי כדי להתחרות בהצלחה בבנקים להשקעות גדולים (אמריקאיים ואירופיים), זקוק דרזדנר קליינוורט בנסון לגישה ללקוחות האשראי הגדולים של דרזדנר, לתמיכה הפיננסית שהוא מסוגל להעניק ולדירוג האשראי הגבוה שלו. גם בנקים בארה"ב, בהם סלומון סמית בארני, מקבוצת סיטיגרופ, ממזגים פעילות בנקאות השקעות ובנקאות עסקית, בניסיון להתחרות ביתר הצלחה בבנקים להשקעות גדולים על פעילות ב09נקאות השקאות כמו חיתום הנפקות.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ