עלייה באבטלה בצרפת לראשונה זה 3 שנים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

שיעור האבטלה בצרפת עלה ביוני לראשונה זה שלוש שנים. שיעור האבטלה עלה ל-8.8%, לאחר שניצב ברמה של 8.7% מאז פברואר. מספר המובטלים עלה ב-31 אלף איש ל-2.34 מיליון איש. אך שיעור האבטלה ביוני היה בכל זאת נמוך באופן ניכר מזה ביוני 9.5% - 2000.

כמו מדינות אחרות בגוש היורו גם צרפת חווה האטה בפעילות הכלכלית. הביקוש המקומי והביקוש הזר יורדים וחברות מגיבות בקיצוץ בהוצאות, תוך פיטורי עובדים. בשבוע שעבר לבדו הודיעו חברות אירופיות על פיטורי 30 אלף עובדים. ההאטה בפעילות הכללכית ניכרת גם בתחזיות של ממשלת צרפת. ביולי היא הפחיתה את תחזית הצמיחה בתמ"ג ב-2001 ל-2.5%-2.3%, לעומת תחזית של 2.9% באפריל ושל 3.3% בדצמבר 2000.

הבנק המרכזי האירופי, שתפקידו היחיד הוא לשמור על יציבות מחירים, נמנע מלהוריד את הריבית, חרף ההאטה בפעילות הכלכלית במדינות המטבע האירופי האחיד, שכן האינפלציה גבוה הרבה מהיעד שלו, אם כי היא יורדת. ביוני, ירדה האינפציה בגוש היורו ל-2.9% בחישוב שנתי, לעומת 3.4% במאי. יעד האינפלציה של הבנק הוא 2%-0%. אתמול דווח כי מדדי המחירים ליצרן, אומדנים מקובלים ללחצים אינפלציוניים עתידיים, ירדו ביוני בשלוש מדינות יורו - צרפת, איטליה והולנד.

בגרמניה, הכלכלה הגדולה בגוש היורו, בה חלה האטה יותר חמורה בפעילות מאשר במדינות יורו אחרות, קוראים מכונים כלכליים מובילים לבנק המרכזי האירופי להפחית את ריבית הבסיס ב-0.5% ל-4.5% בישיבתו מחר. אך ההערכה בשווקים כי הבנק יפחית את הריבית רק בסוף אוגוסט, בתום חופשת הקיץ.

שירות "הארץ"

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ