מאת רותם שטרקמן

חברת אלטשולר שחם, שבשנים האחרונות ידעה להפיק רווחי הון גדולים מרכישת אחזקות משמעותיות בחברות עם מבנה שליטה מבוזר, תיפרד ככל הנראה מחברת שירותי הטיס כים ניר, ללא רווחים כלל. בית ההשקעות שהשתלט על כים ניר לפני חמישה חודשים בלבד, הודיע אתמול על מכירת אחזקותיו (78%) בחברה לדן קריב, שהוא דירקטור בכים ניר.

במסגרת ההסכם בין אלטשולר לקריב, שנחתם שלשום, ניתנה לקריב אופציה לרכוש במשך 45 יום ממועד חתימת ההסכם את כל מניותיה של אלטשולר בחברה, המסתכמות ב-5.3 מיליון מניות. מחיר הרכישה על פי ההסכם נקבע על 4.7 שקל למניה, בצירוף ריבית לא צמודה בשיעור שנתי של 8%, ממועד חתימת ההסכם ועד למועד התשלום, כך שהתשלום יסתכם בכ-25 מיליון שקל. קריב יוכל למכור את זכויותיו למי שירצה על פי שיקול דעתו הבלעדי.

מניות כים ניר נרכשו על ידי אלטשולר שחם בשלושת החודשים הראשונים של השנה במחירים הגבוהים מ-4 שקלים למניה, כך שהיא לא הרוויחה מהסיבוב הקצר במניה. אלטשולר היתה מעורבת בפעילות רווחית הרבה יותר כאשר רכשה 11% מארית באוקטובר 99', לפני מכירת החברה המוחזקת טלגייט. רכישה בולטת נוספת היתה של 30% בקרן ההון סיכון מופת, בה מינתה גם דירקטורים מטעמה. רווח ההון שעשתה אלטשולר בעבורה ובעבור לקוחותיה במופת הסתכם בכ-7 מיליון דולר.

מניית כים ניר שעלתה מתחילת השנה בכ-90%, בעקבות ציפיות המשקיעים לשיפור בפעילות העסקית במסגרת החלפת הבעלות, שבה לרדת בתחילת יולי. התוצאות הכספיות של החברה ל-2000 הסתכמו בהפסד נקי של כ-7 מיליון שקל, וב-4 מיליון שקל נוספים ברבעון הראשון של 2001 - הפסדים שנבעו בעיקר בגלל הפרשות לחובות מסופקים.

כים ניר עוסקת במתן שירותי טיס, הכוללים הובלה ציבורית של נוסעים ומטענים, וריסוס חקלאי לצורך הדברה ודישון. כן עוסקת החברה במשימות מוטסות נוספות כמו כיבוי שריפות, סיור וצילום, והקמת קווי כוח עבור חברת החשמל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ