ההודעה של גיוון אימג'ינג הקפיצה את אלרון במחזור גדול

טבע עלתה ב-2.2% עקב אישור FDA לפלוקסטין; מניות קבוצת אי.די.בי נפלו

מאת אורי, ינברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אורי, ינברגר

שוק המניות בתל אביב פתח אתמול את שבוע המסחר במגמה מעורבת בתוך נטייה לירידות שערים. מדד המעו"ף סיים את יום המסחר בירידה של 0.32%, תל אביב 100 הוסיף 0.11% ותל אביב 75 עלה ב-1%. מדד תל-טק 15 (המרכז את 15 המניות הגדולות במדד מניות הטכנולוגיה) עלה ב-1.18%. המחזור בשוק המניות הסתכם ב-200מיליון שקל.

בסוף השבוע סבלו מדדי המניות המובילים בבורסות חו"ל מירידות שערים, וייתכן כי היו מהגורמים העיקריים שהשפיעו אתמול על שוק המניות. מדד נאסד"ק, נסחר ביום ששי בירידה של 1%; ואולם, התגברות החששות סביב החולשה בכלכלה האמריקאית וירידה ברווחיות החברות ממשיכים להדאיג את המשקיעים בבורסה האמריקאית.

מניית אלרון זינקה אתמול בשיעור חד של 4.9% במחזור גדול של 14.3 מיליון שקל (מחזור יומי ממוצע בחודש הקודם - כ-3 מיליון). זאת, עקב הודעתה מסוף השבוע של גיוון אימג'ינג (המוחזקת על ידי אלרון בשיעור 15%), ולפיה היא עתידה להנפיק בבורסה האמריקאית. גיוון קיבלה בשבוע שעבר את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשיווק המוצר העיקרי שהיא מפתחת - מצלמה זעירה בתוך גלולה הניתנת לבליעה. גם דיסקונט השקעות, המחזיקה ב-36% מגיוון, הוסיפה 0.8% במחזור של כ-11.7 מיליון שקל.

את המחזור הגבוה בשוק ריכזה אתמול מניית טבע - 20 מיליון שקל. המניה עלתה בשיעור של 2.2%. בסוף השבוע שעבר הודיעה טבע על קבלת האישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לייצור ושיווק Fluoxetine Oral Solution, שהיא הגירסה הגנרית לתרופת הפרוזאק הנוזלי לטיפול בדיכאון. מכירות התרופה ב-2000 הסתכמו ב-30 מיליון דולר.

את הירידות החדות בשוק המניות רשמו אתמול מניות קבוצת אי.די.בי. מניית אי.די.בי פיתוח ירדה אתמול ב-2.2% כשהיא מרכזת מחזור של 6 מיליון שקל. גם מניית אי.די.בי אחזקות, הניצבת בראש הפירמידה, נפלה אתמול ב-1.8% במחזור של 8מיליון שקל. לעומתן, עלתה מניית דיסקונט השקעות ב-0.5% בתוך שהיא מרכזת מחזור גדול של 11.9 מיליון שקל.

חברת קסטרו פירסמה דו"חות טובים לרבעון השני, המציגים עלייה של 36% בהכנסות ו-47% ברווח לעומת התקופה המקבילה ב-2000. מניית החברה הגיבה לדו"חות בעלייה של 1.5% במחזור נמוך.

גם אתמול המשיכו השחרים הארוכים במסעם דרומה, והשאלה המרכזית המעניינת כיום את המשקיעים היא; לאן הולכות התשואות של השחרים הארוכים?

אתמול סגרה סדרת השחר 2680 את יום המסחר בצלילה של 0.2% נוספים. גל הפדיונות בקרנות השקליות הארוכות קיבל אתמול תאוצה; פעילים בשוק העריכו אתמול את הפדיונות בקרנות השקליות בכחצי מיליארד שקל. "כל עוד ימשיך הציבור למשוך את כספו מהקרנות השקליות תמשיך מגמת הקריסה באיגרות החוב השקליות" הסביר אתמול אחד ממנהלי ההשקעות בשוק. "זה למעשה כדור שלג שנכון להיום לא ניתן לראות מתי ייעצר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ