צבא הפיליפינים שיחרר 13 בני ערובה מידי אנשי ארגון אבו סיאף

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

איזבלה, הפיליפינים (רויטרס). חיילי הצבא הפיליפיני הצליחו לחלץ אתמול 13 בני ערובה פיליפינים, רובם ילדים, במהלך קרב יריות עם לוחמי גרילה מוסלמים. למרות הצלחת חילוץ 13 בני הערובה, עדיין נותרו בידי החוטפים 21 בני ערובה נוספים, בהם זוג אמריקאי.

בין בני הערובה שניצלו היו שבעה ילדים בגילאי 12-9. כמה מהם אישרו את הדיווחים, שלוחמי הגרילה הרגו בן ערובה נוסף שניסה להילחם בהם.

"מספר לא ידוע של אנשי אויב נהרג במהלך הפעולה. החיילים השתלטו על האזור בו הסתתרו המורדים, ולפחות 13 בני ערובה, ביניהם כמה ילדים, שוחררו", מסר דובר צבאי.

גורמי צבא רשמיים אמרו, שהלחימה באי הדרומי באזילאן החלה לאחר שארגון המורדים הקיצוני, אבו סיאף, ערף את ראשם של 10 אזרחים פיליפינים, אותם חטפו ביום חמישי מהעיר למיטאן. 13 הניצולים וה-10 שראשם נערף, היו בין 38 האזרחים שנלכדו על ידי לוחמי הגרילה בהתקפה ביום חמישי. 13 בני ערובה אחרים בקבוצה נמלטו או שוחררו.

אחת מאלו ששוחררו היתה אם צעירה, שכנראה נאנסה על ידי שניים מחוטפיה לפני הילד שלה.

13 חטופים ננטשו על ידי המורדים בכביש מהיר ליד בירת איזבלה, במהלך קרב היריות. החטופים אמרו, שחוטפיהם כפו עליהם ללכת בג'ונגל ההררי במשך שלושה ימים ושלושה לילות.

שני בני ערובה אמריקאים ו-19 פיליפינים אחרים נחטפו בחודש מאי על ידי אנשי אבו סיאף מאתר הנופש והתיירות, דוס פאלמס ומחלקים אחרים בבזילאן. חטופים אלו עדיין בידי המורדים. ארגון אבו סיאף הודיע, שערף את ראשו של אמריקאי שלישי שנחטף בדוס פאלמס, אולם לא התקבל אישור עצמאי להוצאה להורג.

אנשי אבו סאייף נאבקים למען כינון מדינה איסלמית בדרום הפיליפינים, שם מרוכז רוב המיעוט המוסלמי. אולם בנוסף, נראה כי התנועה התמחתה בחטיפת אנשים במטרה להשיג את כספי הכופר הנדרשים תמורת שיחרורם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ