"סבלנותה של מצרים החלה לפקוע"

לקט ידיעות מהתקשורת הפלשתינית, 6-1 באוגוסט

מאת דניאל סובלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת דניאל סובלמן

"מרכז המידע הפלשתיני", 1 באוגוסט:

"מקורות המקורבים לתנועת ההתנגדות האיסלאמית חמאס גילו, כי הרשות הפלשתינית עקבה אחר חוליה מגדודי עז א-דין אל-קסאם, שניסתה לבצע פעולה צבאית נגד כוחות הכיבוש בעזה אתמול, יום שלישי, בערב. המקורות אמרו כי החוליה של אל-קסאם המשיכה למזרח עזה על גבול היישות הציונית לאחר שנקטה את כל הצעדים לקראת ביצוע פעולת תגמול זריזה, לאור הטבח של שרון בשכם. המקורות אמרו כי מכוניות מהמודיעין הצבאי, שבראשו עומד מוסא ערפאת, עקבו אחר המכונית של הלוחמים ומנעו מהם לבצע את הפעולה. לוחמי החמאס הצליחו להימלט. באשרו את התקרית קרא ד"ר עבד אל-עזיז רנתיסי לאנשים הישרים ברשות הפלשתינית להכות באגרוף ברזל את כל חסרי הבושה והבוגדים, וכל אלה שמחבלים בביטחון העם הפלשתיני.

"כוחות הביטחון של הרשות הפלשתינית עקבו ביום שני בערב אחר חוליה של הג'יהאד האיסלאמי והחרימו לה פגזי מרגמה, רובים וכלי נשק נוספים".

* * *

"אל-חיאת אל-ג'דידה", 4 באוגוסט:

מאמר מאת חאפז אל-ברגותי: "... הנשיא מובארק אינו סבור עוד ששרון מתאים לשלום. זאת, במיוחד משום שהחודשים האחרונים תחת שלטונו התאפיינו ברצח, מעשי טבח והרס. אפשר שהמכתב שהנשיא מובארק שיגר לנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש הבן ואזהרתו מפני הגעת המצב במזרח התיכון למצב הקיצוני ביותר האפשרי בשל התוקפנות הישראלית נגד העם הפלשתיני מראים כי ההנהגה המצרית אינה יכולה להסכים עוד לכך שארה"ב מאמצת את מדיניותו ותוקפנותו של שרון ולקבל את הגנתם הבלתי פוסקת של האמריקאים על מדיניות מעשי הטבח וההתנקשויות.

"נראה כי האמריקאים, שאינם מעריכים די חלק מהעמדות הערביות, אינם נותנים לעמדת מצרים את חשיבותה הראויה. מצרים היא המפתח למלחמה או לשלום באזור כולו. זעמה של מצרים הוא זעמם של כל הערבים, המשטרים והעמים. אם שרון אטם את אוזניו לקריאות להרגיע ולהפסיק את התוקפנות, הנתמכת בידי הקונגרס האמריקאי והאהדה של פקידים רשמיים בממשל האמריקאי, הרי שהמסר המצרי לשליטים מגיני שרון בוואשינגטון הוא שסבלנותה של מצרים החלה לפקוע..."

* * *

"ופא", 5 באוגוסט:

"... עלינו להתאזר בסבלנות. אנו יודעים שאנו משלמים את מחיר הסבלנות בדמנו, בהתנקשויות טרוריסטיות ואכזריות שראש ממשלת ישראל, שר החוץ שלו והרמטכ"ל שלו מוסיפים לבצע בהשתמשם במסוקים וטילים מתוצרת ארה"ב. סבלנותנו ומטרותינו המדויקות יציבו את הממשלה הישראלית בפני דילמה כזו, שהתיאורטיקן שמעון פרס לא יוכל להצדיק או לחלץ ממנה את ממשלת שרון, ולא משנה כמה הוא יתכנן תוכניות ויפיץ קווי הסברה מדיניים שימלאו את העולם...

"אנו עומדים בפני מבחן הניסיון, החוכמה וההיגיון. אנו מגלים כי במבחן הזה, יש בידינו כלי נשק שהם חזקים, יעילים ומשמעותיים יותר מכל פצצות האטום ופגזי המרגמה. היו ששאלו על מידת ההשפעה של קריאותיו של העורך המדיני של 'ופא' להפסיק כל אמצעי שעשוי לפגוע במאבק הלגיטימי וההרואי של ההתנגדות לכיבוש, וענו בלי להמתין לתשובה: אין להן שום השפעה משום ששרון ממשיך בפעולותיו הצבאיות נגדנו ומפנה את טיליו לחסל את מזכיר הפתח בגדה המערבית. דומה כי אנשים אלה לא הבינו היטב את מה שקראו".

"מרכז המידע הפלשתיני", 5 באוגוסט:

"תנועת החמאס התאבלה על השהיד נאפז שבייר באמצעות רמקולים בחאן יונס. אנשי החמאס אמרו כי שבייר, שעסק בהכנת חגורת נפץ לפעולת מות קדושים (הכוונה לפעולת התאבדות, ד"ס) כדי לנקום על הטבח בשכם, היה חבר בזרוע הצבאית הסודית גדודי עז א-דין אל-קסאם. מקורות רפואיים בבית החולים נאסר בחאן יונס דיווחו כי גופתו של השהיד היתה מלאה בפצעים בהגיעה לבית החולים, וכי הוא היה מת. מנהיג החמאס איסמעיל אבו הניה אישר את החדשות שדווחו ברמקולים של המסגדים. הוא אמר כי שבייר נהרג בעת שהכין מטען חומר נפץ במסגרת חובתו להתנגד לכיבוש, בשל מעשי הטבח שבוצעו על ידי הציונים... אבו הניה הטיל את האחריות למותו של השהיד על היישות הציונית. הוא אמר כי אילולא הכיבוש, אף פלשתינאי לא היה חושב להתעסק עם חומרי נפץ. הוא האיץ בעם הפלשתיני להשאיר את הכנת הפצצות בידי המומחים, כדי להימנע מתאונות".

* * *

"מרכז המידע הפלשתיני", 6 באוגוסט:

סקר מקוון: "האם אתה סבור שהרשות הפלשתינית רצינית ברדיפת משתפי הפעולה והעמדתם לדין?" 77.4% השיבו בשלילה, 14.9% השיבו בחיוב ו-7.6% השיבו כי אינם יודעים. בסקר השתתפו עד כה 3,275 גולשים.

* "מרכז המידע הפלשתיני": אתר אינטרנט המזוהה עם תנועת החמאס.

* "אל-חיאת אל-ג'דידה": נוסד ב-1995 בידי חבר הקבינט הפלשתיני, נביל עמרו, ממקורבי ערפאת. רואה אור ברמאללה ונחשב לעיתון הרשמי של הרשות. העורך הראשי: חאפז אל-ברגותי.

* "ופא": סוכנות הידיעות הפלשתינית הרשמית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ