חברת תקשורת פס-רחב מפסידה מבקשת להמיר אג"ח במניות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

קובאד קומיוניקיישנס (Covad Communications), קבוצת שירותי האינטרנט המהיר המפסידה, הציעה שלשום לבעלי איגרות החוב שלה להמיר אג"ח בערך נקוב של 1.4 מיליארד דולר במזומן ובמניות, בעוד היא מתכוננת לפנות לבית משפט לפשיטות רגל לבקשת הגנה מפני נושיה. ההצעה, שזכתה לתמיכה של מחצית מבעלי האג"ח, משקפת את המצוקה אליה נקלעו חברות תקשורת צעירות מפסידות, המתקשות לגייס הון למימון פעילותן.

קובאד, המשרתת כ-330 אלף לקוחות, העריכה כי הארגון מחדש לא יפגע בשירותיה. חברת שירותי אינטרנט מהיר אחרת, נורת-פוינט קומיוניקיישנס מסן פרנסיסקו, השביתה באביב את פעילותה, והשאירה כ-100 לקוחות ללא שירות. פשיטת הרגל של נורת-פוינט ושל כמה חברות אחרות, שהציעו שירות אינטרנט מהיר באמצעות טכנולוגיית DSL על תשתית התקשורת המסורתית (כבלי נחושת), מעוררת ספקות באשר להתפתחות תחרות בתחום שירותי האינטרנט בפס רחב.

קובאד מציעה 19 סנט על כל דולר בערך נקוב של אג"ח, בנוסף ל-15% ממניותיה. אם תתקבל ההצעה, קובאד תשלם 283.3 מיליון דולר לבעלי האג"ח, ויישארו לה 250 מיליון דולר למימון הפעילות השוטפת עד תחילת 2002. החברה אמורה להגיש בקשה לבית משפט לפשיטות רגל בשבוע הבא.

פעולות כאלה אמורות לאפשר לחברות הפס הרחב להמשיך בפעילות, גם כששוק האשראי סגור בפניהן. בעיצומה של הבהלה לטכנולוגיה וטלקומוניקציה הצליחו חברות אלו לגייס מאות מיליוני דולרים באג"ח ומניות.

קובאד נוסדה ב-1995 על ידי כמה מנהלים בכירים באינטל, והיא מעולם לא רשמה רווחים. לדברי המנכ"ל, צ'רלס הופמן, קובאד תצליח לעבור לרווח עד 2003, אם תצליח להשיג מימון בסך 200 מיליון דולר, אחרי השלמת הארגון מחדש.

הוא הוסיף כי החברה שוקלת כמה חלופות, כולל מכירתה. להערכתו, "קובאד היא שחקנית הפס הרחב הרצינית היחידה בשוק, לבד מהבייבי בלס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ