מאת מוטי בסוק

הציבור המשיך לצאת ביולי מתוכניות החיסכון ארוכות הטווח, אם כי בהיקפים נמוכים יותר מאשר בחודשים הקודמים. סך החיסכון נטו ביולי היה שלילי בהיקף של כ-1.077 מיליארד שקל. ביוני הגיעו הפדיונות ל-1.92 מיליארד שקל. סך החיסכון נטו בשבעת החודשים הראשונים של השנה היה שלילי בהיקף של כ-11.582 מיליארד שקל.

מנתונים שפירסם אתמול משרד האוצר על בסיס נתוני מרבית הבנקים, עולה כי הצבירה נטו ביולי בתוכניות החיסכון המדדיות והמט"חיות היתה שלילית בהיקף של כ-810 מיליון שקל. החיסכון נטו בתוכניות החיסכון המדדיות היה שלילי בהיקף של כ-43 מיליון שקל והחיסכון נטו בתוכניות החיסכון המט"חיות היה שלילי בהיקף של כ-371 מיליון שקל. החיסכון נטו בתוכניות החיסכון המדדיות והמט"חיות בשבעת החודשים הראשונים של השנה היה שלילי בהיקף של כ-8.416 מיליארד שקל. הצבירה נטו בתוכניות המדדיות היתה שלילית בהיקף של כ-6.834 מיליארד שקל והחיסכון נטו בתוכניות המט"חיות היה שלילי בהיקף נמוך יותר של כ-1.583 מיליארד שקל.

החיסכון נטו בקופות הגמל מרכזית לפיצויים, ובקרנות ההשתלמות ביולי היה שלילי והסתכם בכ-268 מיליון שקל. החיסכון נטו בקופות הגמל היה שלילי בהיקף של כ-280 מיליון שקל. גם החיסכון נטו במרכזית לפיצויים היה שלילי בסך של כ-117 מיליון שקל. לעומת זאת בקרנות ההשתלמות החיסכון נטו היה חיובי בהיקף של כ-129 מיליון שקל. בשבעת החודשים הראשונים של 2001 החיסכון נטו בקופת הגמל מרכזית לפיצויים ובקרנות ההשתלמות היה שלילי בהיקף של כ-3.166 מיליארד שקל. בחודשים אלה החיסכון נטו בקופות הגמל היה שלילי בהיקף של כ-3.062 מיליארד שקל. החיסכון במרכזית לפיצויים היה שלילי בהיקף כ-581 מיליון שקל; מנגד, החיסכון נטו בקרנות ההשתלמות היה חיובי, כ-476 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ