מקום נעים בצפון-מערב אירופה

זיו מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו מאור

אמסטרדם היא אחת הערים היותר פופולריות בקרב הישראלים. היא נמצאת במקום טוב בצפון-מערב אירופה ויש לה רחובות רגועים ונעימים עם בתי קפה ייחודיים ומסעדות מעניינות. על כל זה אפשר להוסיף את התעלות, את קבוצת הכדורגל שקצת ירדה מגדולתה בשנתיים האחרונות ואת רובע הזימה המפורסם ביותר בעולם - רובע החלונות האדומים. העיר, על 057 אלף תושביה, מקושרת באמצעות רכבת לכל אירופה. גם דרך הים ניתן להגיע בקלות יחסית למקומות כמו לונדון או ערים שונות בסקנדינוויה.

כמו בערים ותיקות רבות באירופה, גם באמסטרדם ניתן למצוא בקלות דירות בבתים בני 50 עד 100 שנה. בדרך כלל מדובר בבתים משופצים, שמצבם טוב הרבה יותר מבתים בני כ-10 שנים בכמה מהשכונות בישראל.

את המחירים בעיר קובע כמו תמיד, בנוסף לגודל הבית, המרחק מהמרכז. המחירים בשכונות המרוחקות יותר נמוכים לעומת הרחובות המרכזיים, אבל בזכות הרכבת והאופניים אפשר להגיע בתוך זמן קצר מקצה העיר - למרכזה.

באזור ויספרזידה, דירת 5 חדרים בבית מתחילת המאה ה-20, בשטח של 150 מ"ר, מוצעת למכירה תמורת 235 אלף דולר. ברחוב לומייך מוצעת למכירה דירת 4 חדרים, בבית שנבנה בשנת 1906, תמורת 175 אלף דולר.

מי שלא מסתפקים בדירת 3 או 4 חדרים, יוכלו למצוא ברחוב אינדרכט בית בן 8 חדרים שנבנה לפני 70 שנה, המוצע למכירה תמורת 430 אלף דולר.

בית פרטי על שטח של 1.3 דונם, בשכונת זוידנד, 130 מ"ר בנוי הכוללים 4 חדרים, מוצע למכירה תמורת 690 אלף דולר. בית על חצי דונם ברחוב דה בריק, 250 מ"ר בנוי, מוצע למכירה תמורת 490 אלף דולר. הבית, בן שתי קומות, נבנה לפני 25 שנה.

באזורים זולים יותר, כמו גרונהובן, ניתן לרכוש דירת 4 חדרים בבית דירות, בשטח של 110 מ"ר, תמורת 120 אלף דולר בלבד. ברחוב אנטוני מודרמן, דירת 2 חדרים בשטח של 70 מ"ר, בבניין בן 40 שנה, מוצעת למכירה תמורת 105 אלף דולר. באופן כללי, על רכישת דירות בהולנד מוטל מס רכישה של 6% בממוצע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ