מנכ"ל המועצה התעשייתית רמת חובב פוטר לאחר כשנה בתפקיד

מאת עליזה ארבלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עליזה ארבלי

מליאת המועצה התעשייתית רמת חובב הפסיקה את עבודתו של מנכ"ל המועצה, עמנואל ויזל.

ההחלטה על הפיטורים התקבלה פה אחד בישיבה מאוחדת שהתקיימה לצורך זה בסוף השבוע שעבר. אתמול נשלחה הודעה לעיתונות מטעם המועצה, לפיה הופסקה עבודת המנכ"ל עקב אי התאמתו לתפקיד וחוסר שביעות רצון כוללת מתפקודו, במהלך שנת עבודתו הראשונה.

עוד נטען, כי התערערו יחסי האמון בין ויזל לבין כל חברי המועצה, ושמגורמים מאיכות הסביבה - שהמועצה עובדת מולם - הגיעו תלונות בדבר תיפקודו. כמו כן נטען, כי בתקופת כהונתו היה עיכוב בטיפול בחומר שוטף אשר היה בתחום אחריותו.

ויזל, שכיהן בתפקידו כשנה, ניסה להתמודד עם מפגעים מתמשכים שיצרו מפעלי התעשייה שבאתר, ביניהם האתר לסילוק פסולת מסוכנת. למרות שבתקופת כהונתו החלו בשיקום האתר, במהלך השנה האחרונה עדיין התרחשו כמה תקלות, ביניהן שריפה גדולה באתר הפסולת הרעילה.

לטענת הגופים הירוקים, ויזל דווקא ניסה לקדם את נושאי איכות הסביבה, אך נתקל בהתנגדות חברי המועצה, שחששו כי תוכניותיו יטילו עליהם מעמסה כספית. גם המשרד לאיכות הסביבה - שלא היה מרוצה מהתנהלותו העצמאית מדי של ויזל - הביע התנגדות למהלכיו.

ויזל אמר בתגובה, כי הנימוקים לפיטוריו הם נימוקי סרק, בעוד הרצון האמיתי של מליאת המועצה הוא לחפות על פעילות שאינה עולה בקנה אחד עם השמירה על איכות הסביבה. לדבריו, תקופת כהונתו היתה תקופת שיא מבחינת עשייה במועצה, ותושבי הנגב וגופים מקצועיים הביעו שביעות רצון מלאה מעבודתו. הוא הוסיף, שפיטוריו נעשו על ידי חברי המועצה, בלא זימון והתייעצות עם גורמים מקצועיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ