שיבושים צפויים במשרד התחבורה

העובדים יקיימו היום אסיפות מחאה; שוקלים לנקוט עיצומים שיימנעו שירות מהקהל

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

שיבושים צפויים היום (שלישי) במשרד התחבורה, לאחר ש-650 העובדים יקיימו בצהריים אסיפות מחאה במשרד הראשי בירושלים, באגף המטאורולוגיה, במינהל הספנות, במינהל התעופה ובארבעת משרדי הרישוי.

יו"ר הוועד הארצי של עובדי משרד התחבורה, מייק לוין, אמר כי סכסוך העבודה הוכרז על ידי הוועדה לתיאום ולביצוע בהסתדרות עוד בינואר השנה, אך הוקפא לאחר ששר התחבורה, אפרים סנה, הודיע שימצא פתרון מהיר לדרישות העובדים. לדברי לוין, העובדים יחליטו באסיפות אם להסמיך את ועד העובדים להמשיך במו"מ עם הנהלת המשרד, או לממש את סכסוך העבודה ולנקוט בעיצומים שימנעו שירות מהקהל.

לוין הוסיף, כי הנהלות משרדי התחבורה והאוצר נענו אמנם לדרישות הוועד: להחיל את הזכאות לשכר עידוד על כל עובדי משרד התחבורה, לעומת 45% מהעובדים הזכאים לכך כיום, להגדיל את מספר העובדים הזכאים לתוספת כוננות ולהשתתפות ההנהלה באחזקת רכב ולקדם בדרגה 50 מעובדי המשרד שלא קודמו, לדברי לוין, מזה ארבע שנים. ואולם לסעיף המחלוקת העיקרי, הנוגע להחלטת הממשלה להפריט את שירות המענה הקולי לציבור, עדיין לא נמצא פתרון.

לוין אמר, כי הוועד מסכים להפרטת שירות המענה הקולי, בתנאי שהממשלה תתחייב כי זה יהיה השירות היחידי במשרד התחבורה שיופרט בחמש השנים הבאות. לדבריו, הנהלות משרדי התחבורה והאוצר מוכנות למסור התחייבות כזו, אך למשך שנתיים בלבד. "אנו חוששים שהפרטת שירות המענה הקולי תהיה פתח להפרטת יחידות נוספות במשרד התחבורה, דבר שיביא לפיטורים גורפים מקרב העובדים", אמר לוין.

ממשרד התחבורה נאמר בתגובה, כי הוועד וההנהלה מצויים על סף חתימה על הסכם שיסדיר את כל המחלוקות ביניהם. "איננו צופים שיבושים בפעילות המשרד", אמרו במשרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ