מאת דניאל סובלמן

בביירות נעצר שלשום בלילה העיתונאי הלבנוני חביב יונס, ממערכת העיתון הערבי "אל-חיאת" בלבנון. בהודעה שפירסמה אגודת העיתונאים בלבנון נאמר כי שלשום התקשר מפקד המודיעין הצבאי הלבנוני, ריימון עאזאר, ליו"ר אגודת העיתונאים בלבנון, והודיע לו על כי יונס נעצר בחשד שהוא התכוון לצאת אתמול מלבנון לקפריסין, לפגישה עם עודד זראי, איש משרד מתאם פעולות הממשלה בלבנון.

בשבוע שעבר פירסם צבא לבנון את הודאותיו כביכול של פעיל אופוזיציה נוצרי, שהודה כי שוחח עם זראי טלפונית. העיתון "אל-חיאת" פירסם אתמול הכחשה לחשדות נגד יונס. בהכחשה צוין כי העיתונאי היה אמור לעבוד אתמול בעיתון בביירות. המידע על כוונתו כביכול לנסוע לקפריסין עלתה בשבוע שעבר בחקירתו של העיתונאי אנטואן באסיל, איש תחנת הטלוויזיה הערבית "אם-בי-סי", שנחשד בקשרים עם ישראל.

לפני שבועיים ביצע צבא לבנון, כנראה בהוראה ישירה מסוריה, מעצרים של למעלה מ-200 נוצרים. זה היה גל במעצרים הגדול ביותר בשנים האחרונות, ונעצרו בו פעילים נוצרים אנטי-סורים, המתנגדים להמשך נוכחותה של סוריה בלבנון. בכוונת לבנון להעמיד לדין עשרות מביניהם. המעצרים מממשיכים לעורר ביקורת במערכת הפוליטית בלבנון, בשל הפגיעה בחופש הביטוי ובחירויות אזרחי המדינה.

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ