מכונית ממולכדת התפוצצה בנמל התעופה הבינלאומי של מדריד

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

שירות "הארץ"

מדריד. מכונית ממולכדת שבה הוטמן חומר נפץ רב עוצמה התפוצצה אתמול בחניון נמל התעופה הבינלאומי של מדריד. שוטר אחד נפצע קל. זמן קצר לפני הפיצוץ קיבלו כוחות הביטחון של ספרד שיחת טלפון בשם המחתרת הבאסקית הבדלנית אט"א, והספיקו לפנות את נמל התעופה. דובר המשטרה מסר, שכתוצאה מהפיצוץ נפער חור בין הקומות של החניון, וכ-100 מכוניות שחנו במקום נפגעו.

להערכת רשויות ספרד, מטען הנפץ הכיל כ-50 ק"ג של חומר נפץ, והוא הוטמן בתוך מכונית שנגנבה בשבוע שעבר בחבל הבאסקים. שעות אחדות לאחר הפיצוץ ערכו חבלני המשטרה פיצוץ מבוקר במכונית נוספת, אם כי בסופו של דבר התברר שהיא לא הכילה חומרי נפץ.

הנחיתות וההמראות בנמל התעופה המרכזי של ספרד נמשכו כסידרן, אולם דווח על עומסי תנועה כבדים בכביש הגישה לנמל ומאות נוסעים נאלצו ללכת לטרמינל ברגל עם המזוודות שלהם. החניון משרת את "טרמינל 2", שממנו יוצאות בעיקר טיסות פנים, אך גם לכמה ממדינות האיחוד האירופי.

ארגון אט"א התריע במארס על כוונתו לפגוע בתעשיית התיירות של ספרד, המניבה מדי שבה הכנסות של כ-60 מיליארד דולר, כ-10% מהתל"ג. בשבוע שעבר עצרה המשטרה יותר מתריסר מחברי אט"א, האחראית למותם של 800 בני אדם - רובם שוטרים ופוליטקאים - מאז החלה במערכה לעצמאות חבל הבאסקים ב-1968.

אט"א קיבלה אחריות למותם של 35 בני אדם מאז סיימה בינואר 2000, באופן חד צדדי, הפסקת אש שנמשכה 14 חודשים. בחודש שעבר ניטרלה המשטרה מכונית ממולכדת בחניון בשדה התעופה במלגה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ