האיגוד ואירגון השחקנים ינהלו מו"מ בן שבוע על מספר הזרים בליגת העל

כך נקבע אתמול בהסכם פשרה בבית הדין האזורי לעבודה בת"א. אם לא תושג הסכמה בין הצדדים יכריע בנושא בורר מוסכם - נשיא בית המשפט העליון לשעבר, מאיר שמגר; היום הגרלת הסיבוב הראשון בגביע המדינה

אריה ליבנת
ערן, יצמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
ערן, יצמן

בסיום יום דיונים בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, שארך יותר מעשר שעות, הביאה השופטת מיכל לויט את איגוד הכדורסל וארגון השחקנים להסכם פשרה, לפיו שני הצדדים ינהלו מו"מ במשך שבוע על למספר הזרים בליגת העל בעונה הקרובה. ארגון השחקנים יוכל לשתף במו"מ את נציגי ההסתדרות, אולם אם תושג הסכמה היא תיחתם רק על ידי ארגון השחקנים ואיגוד הכדורסל.

במידה שלא תושג הסכמה, יעבור הנושא להכרעת הבורר שהוסכם על שני הצדדים, נשיא בית המשפט העליון בדימוס השופט מאיר שמגר, שיכריע בסכסוך תוך שבעה ימים נוספים. אם הבורר לא יוכל או לא יסכים למלא בתפקידו, ימונה תחתיו עוה"ד ד"ר דורי קלגסבלד. צו המניעה הזמני, לפיו הקבוצות רשאיות להחתים רק שלושה זרים, יישאר בעינו עד להשגת הסכם או הכרעת בורר. שני הצדדים יקיימו מו"מ לגבי פתרון בנושא הזרים לפני כל עונה בשלוש השנים הבאות. ארגון השחקנים הסכים לדחות את העתירה שהוגשה לבג"צ בעניין מיסוי הזרים למשך שלושה חודשים נוספים. הדיון היה אמור להתקיים באוקטובר.

הסכם הפשרה הושג אחרי מאמצים רבים, אולם השופטת לויט היתה נחושה לנסות להביא את הצדדים להסכם ולא לקיים דיון משפטי. לפי הדיונים ניכר כי קיים חוסר אמון מוחלט בין הצדדים, כאשר רק הויכוחים על קביעת בורר ארכו כשלוש שעות.

משמעות הסכם הפשרה התפרש על ידי הצדדים בצורה שונה. האיגוד היה מרוצה שבית הדין לעבודה דחה את תביעת ההסתדרות להחתים את השחקנים על הסכם קיבוצי, ההסתדרות גם לא תחתום על הסכם חדש אם יושג, אך תהיה שותפה במו"מ. ארגון השחקנים מרוצה מכך שיהיה שותף מלא בשלוש השנים הבאות להחלטות לגבי מספר הזרים.

המו"מ שייחל הערב (חמישי) באיגוד יהיה רק לגבי מספר הזרים בליגת העל. הסכם הפשרה לא מדבר על מספר הזרים בלאומית ושני הצדדים מפרשים עובדה זו לזכותם. באיגוד סבורים כי החלטת ההנהלה על שני זרים בליגה זו תישאר בתוקפה ואילו בארגון השחקנים סבורים כי ההסכם שנחתם אתמול מוכיח כי ההסכם עליו חתמו הצדדים ב-14 בספטמבר 2000 תקף, למעט סעיפים 2 ו-3 שנוגעים לעניין מספר הזרים בליגת העל. הסעיף שקבע בהסכם מאשתקד לפיו בליגה הלאומית יהיה רק זר אחד הינו סעיף מספר 4, על סעיף זה לא דובר בהסכם הפשרה מהיום.

היום הגרלת הסיבוב הראשון בגביע המדינה הגרלת הסיבוב ראשון של גביע המדינה בהשתתפות קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית תיערך היום (11:00) באיגוד הכדורסל. הקבוצות שהעפילו אוטומטית לשמינית הגמר הן: מכבי ת"א (מחזיקת הגביע), הפועל ירושלים, הפועל גליל עליון, מ.מ גבעת שמואל, מ.כ חיפה, אליצור אשקלון, הפועל נהריה, ואליצור רמלה. קבוצות הליגה הלאומית יהיו זכאיות לארח ראשונות את המשחקים.

* הפועל לב השרון ערכה אתמול מסיבת עיתונאים לרגל פתיחת אימוניה. תקציב הקבוצה יעמוד על 1.4 מיליון שקל והמטרה היא שוב להיות בצמרת לאומית ב'.

* שר המדע, התרבות והספורט, מתן וילנאי, שלח אתמול מכתב לג'ורדי ברתולומאו, מנכ"ל היורוליג, בו ניסה לשכנעו לקיים את משחק הכדורסל בין הפועל ירושלים לקבוצת לה מאן הצרפתית כמתוכנן ב-23.9 בירושלים. בשל המצב הביטחוני ביקשו מנהלי הקבוצה הצרפתית להעביר את המשחק מירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ