שיבושים היום בתנועת מטוסים בנתב"ג עקב עיצומי עובדים

מאת זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת זוהר בלומנקרנץ

שיבושים צפויים היום בתנועת הנוסעים והמטוסים בנמל התעופה בן גוריון. ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת) מתכוון לכנס הבוקר אסיפות הסברה, במחאה אל אי תפקודה, כהגדרתו, של הנהלת רש"ת בעניין הסכם שכר חדש עם העובדים.

שר התחבורה, אפרים סנה, התערב בסוף השבוע בסכסוך ואמר כי "אין הצדקה" לצעדים שמתכנן ועד העובדים.

לדברי יועץ התקשורת של שר התחבורה, ירח טל, היום אמור היה להיכנס לתפקידו כמנכ"ל החדש של רש"ת, אלוף פיקוד העורף היוצא, גבי אופיר. ואולם בגלל עיכוב באישור המינוי בוועדת השופט יצחק רביבי, נדחה בשבועיים מועד החפיפה המתוכנן לאופיר ולמנכ"ל היוצא אבי קוסטליץ. "העיכובים אינם באשמתנו, ואת התלונות יש להפנות למקומות אחרים. נקווה, כי בעוד שבועיים הכל יסתיים ויימצא פיתרון. אנו מקווים שהעובדים לא ישבשו את העבודה", אמר הדובר.

לדברי יו"ר ועד עובדי רש"ת, פנחס עידן, ההנהלה נוקטת סחבת במשא ומתן על הסכם עבודה חדש ואין מי שיקבל החלטות. "המנכ"ל סיים את תפקידו ואין כרגע מנכ"ל חדש. את המו"מ מתנהל ממלא מקום סמנכ"ל ארגון ומינהל, שאין לו סמכויות"

למעשה, טוען עידן, "ממארס השנה אין לנו הסכם עבודה. המגזר הציבורי קיבל תוספת של 3.6% רטרואקטיווית ומענק חדש פעמי בסכום של 1,250 שקל, מינואר השנה. עובדי רש"ת, הצמודים להסכם זה, לא קיבלו עדיין שום תוספת. אנו דורשים מקדמות על חשבון תוספת זו, אם לא חותמים אתנו על הסכם עבודה חדש".

מרש"ת נמסר בתגובה כי "בתאריך 30 ביולי 2001 הודיע מנכ"ל רש"ת, אבי קוסטליץ, על סיום תפקידו. משהתקבלה הודעתו, לא עסק עוד קוסטליץ, בשום שלב, בנושאים הקשורים להסכם העבודה, העתיד להחתם בין ההנהלה לנציגות העובדים לשנתיים הקרובות. וכן לא בתוספות שכר כלשהן. זאת, מתוך הבנה כי בנושאים עקרוניים יעסוק המנכ"ל הנכנס.

"בתקופה כה קצרה, טרם סיום תפקידו, אין זה ראוי כי מנכ"ל העומד לפני סיום תפקידו יטפל בגיבוש הסכמי עבודה ומתן תוספת שכר לתקופה עתידית, שבה יכהן מנכ"ל חדש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ