מדד נאסד"ק איבד 0.7%; דאו ג'ונס הוסיף 0.4%

קומפאק ו-HP ממשיכות ליפול בעקבות המיזוג

מאת בועז לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת בועז לוי

גל הפסימיות של השבועות האחרונים במניות הטכנולוגיה נמשך בוול סטריט, ומדד הנאסד"ק המשיך לאבד גובה. אתמול (רביעי) התווספה לירידות גם תנודתיות עזה, שהובילה את המדדים המובילים מעלה ומטה מספר פעמים במהלך היום.

במגזרי התקשורת והטלקומוניקציה נרשמה חולשה מיוחדת. מניית מוטורולה נפלה ב-7% לאחר שמחלקת המחקר של מריל לינץ' הפחיתה את המלצתה למניה ל"נייטרלי", בנימוק של חולשה מתמשכת בשווקים בהם פועלת החברה. המלצה זו השפיעה לרעה גם על מניות נוספות בתחום התקשורת הסלולרית.

מניות קומפאק ו- HP המשיכו לרשום ירידות חדות בעקבות ההודעה על המיזוג בין השתיים, זה היום השני ברציפות. קומפאק נפלה ב-HP ,5% איבדה 3%, ונפילות אלה כיווצו את שווי המיזוג בין השתיים מ-25 מיליארד דולר בהכרזה לכ-19 מיליארד דולר. ירידות אלה מבטאות את חששות המשקיעים מפני אי הצלחת המיזוג, שמתעצמות במיוחד על רקע המצב הקשה של השווקים.

הירידות נמשכו לאורך כל היום, ובשיא היום רשם מדד הנאסד"ק נפילה של 3% לרמות הנמוכות מזה ארבעה חודשים. רק גל ביקושים שהגיע לקראת הסיום צימצם את הנפילה במדד הנאסד"ק ל-0.7% בלבד. בסיום היום עצר הנאסד"ק ברמה של 1,759 נקודות. מדד הדאו ג'ונס נע גם הוא במשך מרבית היום בטריטוריה שלילית, אך בסיום עלה ב-0.4% לרמה של 10,033 נקודות.

המניות הישראליות נסחרו במגמה של ירידות. בין הישראליות בלטו אמדוקס שנפלה ב-3% לרמה של 35.6 דולר; גילת רשתות שנפלה ב-3%; ECI שהמשיכה לקרוס ב-8% לרמה של 3.5 דולר; רדוור שנפלה ב-5%, ופריסייס שצנחה ב-8% ל-17 דולר. מנגד בלטו כמה נקודות אור: צ'ק פוינט הצליחה לעלות ב-1%; מרקורי עלתה קלות ב-0.4% לרמה של 24.5 דולר; ואינדיגו קפצה ב-4% ל-5.5 דולר.

קומברס איבדה 2% לרמה של 25.5 דולר - הרמה הנמוכה מאז פברואר 99'. מתחילת השבוע שעבר נפלה המניה ב-15% וזאת בעקבות העובדה שתוצאות החברה לא הצליחו לעבור את התחזיות המוקדמות שפירסמה החברה, אלא רק עמדו בהן במדויק.

אודיוקודס המשיכה ליפול ואיבדה 9% נוספים לרמה של 3 דולר. הנפילות האחרונות במניה הביאו אותה לרמה הנמוכה ביותר בתולדותיה כחברה ציבורית, ולמחיר שנמוך בכ-80% מהמחיר לפיו ביצעה את הנפקתה הציבוריות הראשונה במאי 99'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ