מאת יובל דרור

חברת מיקרוסופט הודיעה כי היא דוחה את ההשקה הרשמית של קונסולת המשחקים הביתית שלה, Xbox, בשבוע. כעת ההשקה הרשמית מתוכננת ל-15 בנובמבר. נציגי החברה טוענים כי אין קשר בין הפיגועים בארה"ב לבין הדחייה, אך סירבו למסור הסבר כלשהו לשינוי בתאריך. נינטנדו, המתחרה הגדולה של מיקרוסופט, הודיעה לפני כחודש, שגם היא דוחה את ההשקה של הקונסולה פרי פיתוחה, GameCube, בשבועיים וכי תציג אותה לציבור האמריקאי ב-18 בנובמבר. משמעות צמידות תארכי ההשקה היא שמיקרוסופט תוכל ליהנות מתשומת הלב של אמצעי התקשורת ושל הציבור הרחב לתקופה מצומצמת של שלושה ימים.

הדחייה של תאריך השקת ה-Xbox מחזקת את ההערכות כי מיקרוסופט נתקלה בקשיים בייצור הקונסולה. בחודש שעבר הכחישה החברה דו"ח של בנק ההשקעות "תומאס וויזל פרטנרס", בו נטען כי החברה נתקלה בקשיים בייצור וזאת בשל פגם שהתגלה בלוח האם של המערכת. דו"ח זה גרם לחששות כבדים בקרב הציבור, כמו גם בקרב אנליסטים, לפיהן החברה תתקשה לעמוד בביקוש למוצר.

תעשיית משחקי הוידאו הביתית הפכה בשנים האחרונות לתעשייה המגלגלת עשרות מיליארדי דולרים מדי שנה. עד כה שלטו בתעשייה החברות היפניות בהן סוני, נינטנדו וסגה. ב- 10 במארס 2000 חשף יו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס, בכנס השנתי של מפתחי המשחקים, שהחברה מפתחת קונסולה משל עצמה, שתושק לקראת סוף 2001. מאז אותה הודעה, מתנהל קרב יחסי ציבור בין יצרניות הקונסולות השונות לקראת ההשקות. הקונסולות החדשות מצוידות בכונן קשיח גדול, חיבור לאינטרנט מהיר, מעבד גרפי רב עוצמה, אפשרות לנגן תקליטורי CD ו-DVD ושאר יכולות, שהופכות אותן למרכז הבידור הביתי העתידי.

גורמים בכירים בתעשיית המשחקים, שבחנו את הקונסולות של מיקרוסופט ונינטנדו בתערוכות ובתצוגות פומביות, טענו בשבועות האחרונים כי ה-GameCube של נינטנדו עדיפה על ה-Xbox של מיקרוסופט, הן מבחינת הביצועים שהקונסולה מספקת והן מבחינת המשחקים, שיהיו זמינים בעת ההשקה של המוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ