פרס נפגש עם עריקאת ואבו עלא

אתמול הודיע שר החוץ לשניים על ביטול פגישה מתוכננת ביניהם בעקבות הפיגוע באלי סיני

מאת אלוף בן, הסוכנויות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אלוף בן, הסוכנויות

שר החוץ שמעון פרס נפגש בצהריים (חמישי) עם בכירי הרשות הפלשתינית, אבו עלא וסאיב עריקאת, במלון בירושלים. עריקאת אמר בצאתו כי היתה זו "פגישה קשה" שארכה כחצי שעה בלבד. לדבריו, "שני הצדדים החלו בהטחת האשמות הדדיות, לאחר שפרס דרש הפסקה מוחלטת של הפיגועים ותבע מהרשות לעצור מבוקשים, בעיקר אנשי אופוזיציה פלשתינית ובכירים בתנזים".

פרס דרש בפגישה שהרשות תבצע את פעולות מניעת הטרור הסיכול שהרשות התחייבה בהסכם הפסקת האש בשבוע שעבר.

בכירי הרשות אמרו לפרס כי מאוד קשה להם לבצע מעצרים, וכי האווירה בציבור הפלשתיני קשה בעקבות מותם של יותר מו20 פלשתינאים מאש צה"ל מאז פגישת פרסוערפאת. הם ביקשו כי ישראל תעזור להם ביצירת אווירה שונה שתאפר להם לפעול. פרס השיב לשניים: "אם תבצעו את חלקכם, תיווצר אווירה שונה ונוכל להתקדם.

פרס הודיע אתמול לשניים על ביטול פגישה מתוכננת ביניהם, שנועדה למעקב אחר ביצוע המתווה להפסקת האש שסיכמו פרס וערפאת בשבוע שעבר. מלשכת פרס נמסר שהביטול התייחס רק לפגישה אחת, כדי שלא לקיימה ביום שבו הובאו לקבורה הרוגי הפיגוע באלי סיני, אך אין שום כוונה להשעות את המגעים עם הפלשתינאים.

אתמול לפנות בוקר החליט הקבינט המדיני-ביטחוני להסמיך את צה"ל לנקוט בכל אמצעי ההגנה הדרושים בעקבות הפיגוע באלי סיני. שרים ציינו כי פירוש הדבר הוא חזרה למתכונת הפעילות שלפני הפסקת האש, כלומר חידוש מדיניות הסיכולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ