נפתחה אליפות העולם באופניים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

אליפות העולם באופניים נפתחה אתמול בליסבון, פורטוגל. המקצה המרכזי היה מירוץ נגד השעון לגברים עד גיל 23 ובו ניצח האמריקאי דני פט שעבר 33.7 ק"מ ב-46:29 דקות, מהירות ממוצעת של 43.49 קמ"ש. פט, המתגורר בקולורדו, זכה בכמה אליפוית ארה"ב והוא אחד הרוכבים בעלי הרקורד המרשים ביותר במרוצי האופניים באירופה, בקטגוריה של עד גיל 23.

המקצה שפתח את האליפות היה מירוץ נגד השעון לנערות ובו ניצחה הבריטית ניקול קוק מוולש שעברה 11.7 קילומטר בזמן של 18:45 דקות, מהירות ממוצעת של 37.73 קמ"ש. היה זה התואר העולמי השלישי של קוק, שאשתקד ניצחה באליפות העולם במרוץ כביש לנערות שנערכה בפלואה שבצרפת. לפני כחודש ניצחה קוק באליפות העולם לנערות באופני שטח שנערכה בארה"ב ואתמול היא השלימה זכיה שלישית בתואר עולמי.

ביום שישי היא תנסה להגן על התואר העולמי שהשיגה אשתקד בפלואה כשתזנק למקצה הכביש לנערות. היום יערכו בליסבון שני מקצים נוספים במסגרת אליפות העולם. בבוקר ייערך מירוץ נגד השעון לנוער ואחר הצהרים יערך המרוץ המקביל לנשים. שני המקצים יהיו למרחק של 19.2 ק"מ. מחר יערך מקצה העלית של המירוץ נגד השעון.

* דירוג אליפות העולם נגד השעון. נערות (11.7) ק"מ: 1. ניקולה קוק, בריטניה, 18:45 דקות. 2. נטליה בויארסקיה, רוסיה 18:53 דקות. 3. דיאנה אלמנטאיטה, ליטא, 18:55 דקות.

גברים עד גיל 23) 33.7 ק"מ). 1. דני פט, ארה"ב, 46:29 דקות. 2. סבסטיאן לנג, גרמניה, 47:07 דקות. 3. ג'ימס פרי, דרא"פ, 47:08 דקות.

כתבות מומלצות

סוקניק. כמו עובדת סוציאלית מתנשאת הנוזפת בזאב רווח בסרט בורקס

כמו עובדת סוציאלית מתנשאת הנוזפת בזאב רווח בסרט בורקס

נשיא איחוד
האמירויות, מוחמד
בן זאיד, מארח את
רה"מ בנט בארמונו
באבו דאבי בתחילת
החודש.

כל מטוס שנוחת בדובאי מנחית מכה על תפישת "שטחים תמורת שלום"

ריביירה רומאניולה. הריביירה של מחוז אמיליה רומאניה

לנפוש כמו איטלקים: חופשה באמיליה רומאניה

The SS Exodus in 1947.

מקזבלנקה לישראל על סיפון האקסודוס

קנדי כורע ברך מול בית המשפט העליון בוושינגטון, באפריל

העליון בארה"ב: עובדים בבתי ספר רשאים להתפלל במקום עבודתם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ