הארץ

ביום חמישי שעבר התפרסמה ידיעה מרעישה, שלפיה חברי כנסת סעדו את לבם בארוחת צהריים במעונו של ראש הממשלה בירושלים (לקראת פתיחת מושב החורף) ב"מבחר רב ועשיר של בשרים, יינות משובחים, סלטים וקינוחים". בין המנות שהוגשו היו: "פילה בקר, חזה מולארד, שיפודי פרגיות, צלעות כבש ואנטריקוט בקר". כמו כן צוין בכתבה, ש"סבבו מלצרים עם כוסות יין אדום ולבן".

לא ברור, אם כן, מדוע בחרו חברי הכנסת לעסוק דווקא בהתבדחויות עוקצניות ובהתבכיינות מעושה בארוחה במקום להתרכז בהנאה מהמנות המעולות ומהיין המשובח. זר שיחלוף באזורנו עלול עוד לטעות ולחשוב שגם בעבודתם, בשליחות הציבורית שלה נבחרו, הם מתעסקים בטפל במקום בעיקר.

כבן למשפחה שחיה בתקופת הצנע במעברות וניזונה בסיועם של התלושים הידועים, וכאדם שיודע קמעא על הפאר שהיה מוצנע היטב במקומות מסוימים מחוץ למעברות, אני מרשה לעצמי לומר שהגיע הזמן להפסיק עם העמדות הפנים - לבוש העניות המאולץ הזה עוטף אותנו בעניות רוח לא רצויה. רבותי, חברי הכנסת, אין כל רע בחזה מולארד. הרשו לי לומר בצנעה, כאזרח מתבונן וחושב, אני חושד במי שאינו יודע לנוח לרגע כמי שאינו יודע באמת לעבוד; מי שאינו מתנהג כאדם ראוי מול סטייק אנטריקוט תמים עשוי להתברר כמי שאינו ראוי גם מול שולחן העבודה.

בכתבה עתירת הניחוח עוד נטען "כי מעולם לא התקיים במעון ראש הממשלה בירושלים אירוע כה "ראוותני וצורם". אם כך, בהחלט ייתכן שמדובר בסנונית ראשונה המבשרת על שינוי גישה לכיוון של עשייה רצינית מתוך מחשבה רבה תחילה, תכנון לטווח ארוך, התחשבות בפרטים הקטנים, כבוד עצמי והפסקת בזבוז אנרגיה בהתחשבנויות קטנות. הנה, האוחזים בהגה המדינה אוכלים כראוי בלי כל צורך להסתתר וכעת הם יהיו שבעים, שלווים, ומרוכזים לעשות את מלאכתם נאמנה על הצד הטוב ביותר במושב החורף.

לסיכום, חברי כנסת יקרים, כאזרח אני דורש מכם לסעוד את לבכם כראוי ולעשות את עבודתכם באותה הרצינות. אם כבד אווז יעזור לטיפול טוב יותר בבעיות האבטלה והעוני, אנא איכלו זאת ומהר. היו ראויים, וכפי שאמר ראש הממשלה בסעודה, אל תחרגו ממסגרת התקציב, השתתפו בישיבות מליאת הכנסת וענו על השאילתות המופנות אליכם.

יחזקאל רחמים, תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ