תביעה ייצוגית הוגשה נגד קומברס הישראלית

בתביעה נטען כי החברה מסרה למשקיעים מידע מוטעה

מאת בועז לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת בועז לוי

תביעה ייצוגית הוגשה ביום שישי נגד החברה הישראלית קומברס. התביעה הוגשה בבית המשפט המחוזי של ניו יורק, בטענה כי קומברס מסרה למשקיעים מידע מוטעה לכאורה בנוגע למצבה הכספי והפיננסי. התביעה, שהוגשה לבית המשפט על ידי משרד עורכי הדין Stull, Stull & Brody היא נגד קומברס, יו"ר החברה, קובי אלכסנדר, וסמנכ"ל הכספים שלה, דיוויד קריינברג.

טענותיהם של התובעים קשורות לאג"ח להמרה בהיקף 250 מיליון דולר שהנפיקה קומברס ב- 1998. התובעים טוענים כי הירידה החדה במחיר מניית קומברס מתחילת 2001, שנגרמה על ידי המשבר בתעשיית הטלקום, הדאיגה מאוד את הנהלת קומברס מאחר שהיא הפחיתה משמעותית את סיכויי ההמרה של האג"ח. אי המרה של האג"ח היה מחייב את החברה לשלם לבעליו את הריבית וכן את הקרן, ולעומת זאת המרת האג"ח למניות היתה פוטרת את החברה מהתחייבויות אלה.

התובעים טוענים כי החברה שמה לה למטרה עיקרית להביא להמרה של האג"ח להון המניות. מסיבה זו החלה קומברס לפרסם שורה של הודעות כוזבות לכאורה, בנוגע לזכייה בחוזים חדשים ובנוגע למצבה הפיננסי. כמה ימים לאחר פרסום תוצאות שיא לרבעון הראשון הודיעה קומברס כי היא כופה על מחזיקי האג"ח המרה להון מניות עד ה- 9 ביולי. "יום אחד לאחר תום ההמרה, ובניגוד מוחלט להודעות קודמות, זיעזעה קומברס את השוק על ידי פרסום אזהרת רווח לשלושת הרבעונים שנותרו עד לסוף השנה", טוענים התובעים.

התוצאה של אזהרת רווח זו הייתה נפילת המניה בשיעור 33% לרמה הנמוכה ביותר מאז מארס 1999. התובעים טוענים כי לאלה שרכשו את מניות החברה מה-3 באפריל השנה ועד ה- 10 ביולי, נגרם נזק שבגינו הם תובעים פיצוי.

מניית קומברס נפלה ביום שישי ב-3% לרמה הנמוכה זה כשלוש שנים. השבוע איבדה המניה כ-10%, זאת על רקע החששות הגוברים מפני ההאטה הכלכלית בעולם ובארה"ב ומפני המשבר בתעשיית הטלקום. ביום חמישי פירסם בנק ההשקעות האמריקאי מריל לינץ' עדכון למניית קומברס, בו הוא חוזר על המלצת ה"החזק" למניה, וטוען כי עסקי התאים הקוליים של החברה עשויים להיתקל בקשיים בתקופה הקרובה.

כתבות מומלצות

טרייסי מילר ובעלה טוד בביתם בפיטסבורג, החודש

"להכריח מישהי להשלים היריון ולראות את התינוק שלה מת - זו אכזריות"

מנאייכ עונה 2
סדרות
טלוויזיה
טלויזיה
טלביזיה

"הייתי בהפרשת חלה ואני המומה. יש כאלה שמצטטים את אביב אלוש"

ערן זהבי במדי מכבי תל אביב. הוא חוזר

"הלב לא נתן לי לבחור משהו אחר": ערן זהבי חתם במכבי תל אביב

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ