חברת אריה את עופר מבקשת להקים בניין מגורים נוסף בפרויקט בנתניה

מאת מירי ריילי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת מירי ריילי

חברת הבנייה אריה את עופר שבבעלות אריה ועופר גרשון הגישה בקשה לשינוי והרחבת פרויקט מגורים ומסחר על חוף הים בנתניה. התב"ע המקורית בפרויקט הנקרא אופרה על הים, כוללת 84 דירות בבניין אחד.

לפי תוכנית השינוי החברה מעוניינת להרחיב את הבניין הראשון ל-94 דירות וכן לבנות בניין מגורים נוסף, דומה. בנוסף, בצמוד, היא מבקשת להקים גם מרכז מסחרי. הבניין הראשון מוקם על ידי דניה סיבוס ובנייתו תסתיים בתוך שנתיים.

החברת מקדמת כיום 2 תוכניות נוספות בבאר שבע. במרכז העיר מתוכנן בניין משרדים בן 5,000 מ"ר שיקרא בית אריה את עופר.

הפרויקט יהיה בן שבע קומות. מדובר במגרש בשטח של דונם, שסביבתו מאופיינת בבתים חד-קומתיים. עם זאת באזור קיימת מגמה של שינוי ייעוד ממגורים למסחר ולמשרדים.

בפרויקט מסחרי בשכונת נחל עשן בבאר שבע, החברה מקדמת תב"ע להקמת בניין מגורים בן 64 דירות. זאת בנוסף למרכז מסחרי בשטח 4,000 מ"ר שהחברה מקימה כיום בהשקעה של 3 מיליון דולר. אכלוס המרכז ייעשה בעוד ארבעה חודשים. המרכז מושכר לחנויות עוגן: סופר-פארם, קו-אופ צפון, קופת חולים לאומית ובורגר ראנץ'. קרקע הפרויקט בשטח 7 דונמים נרכשה ממינהל מקרקעי ישראל.

אריה את עופר היא חברה משפחתית שהוקמה ב-89'. החברה עוסקת בעיקר בבנייה למגורים, אך בשלוש השנים האחרונות היא הגדילה את השקעותיה בתחום היזמות למסחר ולמשרדים. החברה הרחיבה את פעילותה מבאר שבע גם לאזור המרכז.

במאי השנה רכשה החברה פרויקט משרדים בשטח 8,000 מ"ר בפארק עומר, תמורת 5 מיליון דולר. 30% משטחיו של הבניין היו מאוכלסים בעת הרכישה. כיום מאוכלסים 70% מהבניין לפי מחיר של 16 דולר למ"ר לחודש. בין החברות ששכרו שטחים בפרויקט: ביטמן הנדסה (1,500 מ"ר) ורוטלקס (כ-700 מ"ר).

מהחברה נמסר כי היא מנהלת משא ומתן עם כמה חברות לרכישת קרקעות באזור רעננה והרצליה, במסגרת הרחבת פעילות החברה באזור המרכז. אריה את עופר בונה כיום כ-4,000 יחידות בשנה ובבעלותה 30 אלף מ"ר למסחר. בין הפרויקטים של החברה: שכונה בת 2,700 יחידות דיור בקרית ספר, בשיתוף עם חברת משכן הארץ; כ-210 יחידות בנתניה; 84 יחידות דיור ברעננה; 700 יחידות דיור בבאר שבע; ו-170 יחידות במודיעין.

החברה מתכוונת להשקיע גם בתחומים נוספים, כגון תקשורת ונדל"ן מניב.

באחרונה רכשה החברה את העיתון המקומי כולבי בבאר שבע, והיא בוחנת אפשרות להוציא מגזין כלכלי שיתמקד בענף הנדל"ן ובשוק ההון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ