משקיעים תובעים מדלק מערכות אנרגיה להאריך בשנה את מועד מימוש אופציה 1

מאת עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עמירם כהן

משקיעים בחברת דלק מערכות אנרגיה מקבוצת דלק תובעים מהחברה להאריך בשנה את מועד מימוש אופציה מס' 1, האמורה לפקוע ב-31 בנובמבר 2001.

לטענת המשקיעים, מסיבה לא ברורה מחיר המניה נמוך משוויה הכלכלי, וכתוצאה מכך האופציה נמצאת מחוץ לכסף. לפיכך, במועד המימוש שנקבע לה לא כדאי לממשה.

דלק מערכות אנרגיה היא בעלת השליטה במיזם חיפושי הגז ים תטיס, באמצעות שליטתה בשותפויות המוגבלות דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט וגז. ים תטיס נמצאת במו"מ מתקדם עם חברת החשמל לספק לה גז טבעי מבארות גז ימיות בהיקף של 1.8 מיליארד מ"ק לשנה בחוזה אספקה ל-15-10 שנה. שווי העסקה הוא 2.0-1.5 מיליארד דולר.

להערכת מקורות בתעשיית חיפושי הגז, ברישיונות הימיים שבחזקת ים תטיס פוטנציאל לגילוי כמויות גדולות נוספות של גז טבעי בשווי של כמה מיליארדי דולרים נוספים.

ים תטיס כבר החלה בהכנות להקמת פלטפורמת הפקה לגז בהשקעה של 235 מיליון דולר.

במכתב ששלח עו"ד הרצל כספי, המייצג משקיע גדול באופציה, מוזהרת החברה כי אם לא יוארך מועד המימוש "הרי שהסיבה לכך תהיה מנימוקים שלא ממין העניין ושלא באינטרס החברה, ומרשי שומר לעצמו את הזכות לנקוט כל צעד חוקי שייראה לו, כדי לתבוע מהחברה את הנזקים שיגרמו לו ולמחזיקי כתבי אופציה 1 אחרים".

עוד טוענים משקיעים בחברה, כי המצב הכלכלי במשק והשווי הנמוך שבו נסחרות חברות רבות בבורסה, הביא רבות מהן ליזום בעצמן את הארכת מועד מימוש כתבי האופציה שלהן, בעוד שחברת דלק מערכות אנרגיה "מתעלמת מחובתה למשקיעים מקרב הציבור שנתנו בה את אמונם", אמרו.

מועד המימוש של אופציה 1 הוארך בעבר מ-1 ביוני 2001 ל-31 באוקטובר 2001.

מקורות בשוק ההון העריכו כי בדלק מערכות אנרגיה סבורים כי בעתיד הלא רחוק צפויה ים תטיס לחתום על חוזה לאספקת גז עם חברת החשמל, ולכן בעלי השליטה בה אינם מעוניינים להידלל.

דלק מערכות אנרגיה נשלטת על ידי דלק השקעות (91%), חברה פרטית מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה. דובר קבוצת דלק אמר בתגובה: "החברה פעלה ופועלת בהתאם לחוק, ושיקולי הנהלת דלק מערכות אנרגיה הם טובת החברה בלבד. מימוש אופציה משמעותו דילול המשקיעים האחרים, ולכן ההחלטה אם להאריך את המועד מורכבת מהתועלת שתהיה בכך לחברה ולבעלי המניות בה לעומת הפגיעה בהם. בפני כל משקיע פתוחה הדרך להציג את עמדתו באסיפה הכללית של בעלי המניות. מי שקונה אופציות בשוק צריך להביא בחשבון את הסיכונים הגדולים הכרוחים בכך".

כתבות מומלצות

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

העבודה "נערה עצובה". שוויה כמיליון דולר

שמונה הורשעו בגניבת עבודה שצייר בנקסי בזירת הפיגוע בבטקלאן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ