וילנאי הורה על צעדים למען היוצרים באמנות פלסטית

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

ביום שני שעבר, ארבעה ימים לפני המפגש בקיבוץ שפיים שהוקדש לדיון במעמד האמן בישראל, נפגשו נציגי פורום האמנים (ארגון אמנים מקצועי הפועל באגודת הציירים והפסלים) עם שר התרבות, מתן וילנאי, בלשכתו בירושלים. את הפגישה עם מקימות הפורום - אינגה פונר-קוקס, הדר מאור-דגני, רעות פרסטר וליליאנה קדישבסקי - יזם וילנאי בעקבות דברימאור-דגני בכנס שהתקיים באוניברסיטת באר שבע לפני כארבעה חודשים. מאור-דגני דיברה על מצוקתם של אמנים פלסטיים רבים, הפועלים ללא שכר וללא זכויות בסיסיות. וילנאי המופתע הביע רצון לקדם את הנושא.

בפגישה נכחו גם ראש מינהל התרבות מיכה ינון, מנהלת המחלקה לאמנות פלסטית במינהל התרבות עידית עמיחי, יו"ר אגודת האמנים בתל אביב רחל שביט ונציגי פורום האמנים - בוקי גרינברג, ירון לוי, דני רייזנר, חגי שגב, לארי אברמסון ויהודית מצקל.

המשתתפים הדגישו כי יש להעניק שכר לאמנים המציגים במקומות ציבוריים, להציג ולרכוש יצירות אמנות ישראלית במוזיאונים בארץ, להציג אמנות ישראלית במוסדות ציבור בארץ ובחו"ל וכן לבטל את מס ההכנסה על יצירות.

וילנאי הציע להקים ועדה בין-משרדית בשיתוף נציב מס הכנסה ומשרד האוצר, שתטפל בהכרה בהוצאות הכרוכות ברכישת יצירות אמנות. הוא הודיע כי ימליץ למועצת המוזיאונים לקבוע ניקוד מיוחד למוזיאונים המציגים אמנים ישראלים, שיאפשר להם לזכות בתמיכה נוספת.

השר הודיע גם כי משרד התרבות החליט לרכוש 20 עבודות של אמנים ישראלים למשרדיו בסכום כולל של 120 אלף שקלים. הוא הוסיף כי הוא מתכוון להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בשנה הבאה, אף שהתקציב כבר הועלה השנה ב-600 אלף שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ