האב סירב להאמין: "עדי חי, והוא יחזור הביתה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

ראש אגף כוח אדם לשעבר בצה"ל, האלוף יהודה שגב, ומפקד המכללות הצבאיות, האלוף יעקב עמידרור, הגיעו אמש לבית משפחתו של החייל החטוף סמ"ר עדי אביטן בטבריה. המשלחת, שכללה גם קצינה האחראית מטעם צה"ל על הקשר עם משפחות החטופים, שהתה בבית כשעה וחצי, וחבריה מסרו למשפחת אביטן את ההערכה המעודכנת על גורל בנה.

החל מהשעה 18:00 בערב נאספו מתחת לבית המשפחה עשרות חברים ובני משפחה, ששמעו על ביקורה הצפוי של משלחת צה"ל. גם ראש עיריית טבריה, בני קרייתי, הגיע למקום ועלה לדירתה של המשפחה. ההורים והאחים נותרו מסוגרים באחד מחדרי הבית במשך שעה ארוכה לאחר עזיבתה של המשלחת.

אחיו של עדי, אייל אביטן, יצא מהדירה, לבקשתם של נציגי כלי התקשורת שהגיעו למקום. הוא אמר כי נציגי צה"ל מסרו למשפחה את הערכותיהם הקשות, אך לדבריו, בני המשפחה מקבלים זאת כהערכות בלבד: "אין להם שום ראייה, אין להם שום הוכחה מוצקה. אנחנו ממשיכים במאבק שלנו עד שנראה את הילדים פה, בארץ. אנחנו דורשים את המשך המשא ומתן והמאמצים הכי כבירים של מדינת ישראל כדי להחזיר אותם. אנחנו עדיין עם אותה תקווה - שהחיילים חיים".

אם אכן יתברר כי שלושת החיילים אינם בין החיים, אמר האח בכאב, המשפחות דורשות שהם יובאו במהרה לקבורה בישראל. בני המשפחה ציינו שנציגי צה"ל לא מסרו להם מידע קונקרטי, אלא רק את ההערכה הסופית של צה"ל שלפיה קיימת סבירות גבוהה מאוד שהבנים מתים.

אביו של עדי, יעקב אביטן, אמר לאחר עזיבת משלחת צה"ל כי הוא ממשיך להאמין שבנו וחבריו חיים: "לא יעזור לאף אחד. עדי חי, הוא והחברים שלו, והם יגיעו הביתה. יש לי כוח אמונה חזק, ואת זה אני צריך להעביר למנהיגים שלנו", אמר. האב הוסיף, כמו מנסה לחזק את עצמו תוך כדי דיבור, כי "גם הערכות המודיעין הכי טובות שהיו מעולם התבדו בצורה זו או אחרת".

דודו של עדי, יואל אביטן, ששימש כדובר משפחות החיילים חטופים בשנה האחרונה, אמר כי ההודעה היא שבר גדול עבורן וכי הן מנסות לעכל אותה.

לדבריו, "ההודעה יוצרת מצב קשה ביותר בקרב המשפחות. הן חיו בתקווה גדולה, ובמסגרת ההודעה של צה"ל - המטרה היתה להוריד את רמת הציפיות כמעט לאפס. איננו נוטים לזלזל בידיעה, מכיוון שהמודיעין התייחס בכובד ראש לחומר ולמהימנותו", אמר דודו של עדי, אבל מיהר להוסיף: "מכיוון שהיו דברים מעולם, אנחנו מקווים שגם לנו יקרה איזה נס, ושיתברר שכל האירוע היום - בטעות יסודו".

אחד מחבריו של עדי אביטן פנה לנוכחים שהתקבצו מתחת לדירת המשפחה ואמר: "דבר אחד אסור לנו - לבכות. לא להראות להם שכואב לנו. כולם צריכים להחזיק מעמד ולהיות חזקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ