הארץ

חברת אלווריון הודיעה אתמול על פיטוריהם של 140 עובדים, 20% מכוח האדם שלה. מרבית המפוטרים הם ממחלקות המו"פ והתפעול, שהן המחלקות הגדולות בחברה. גל פיטורים זה הוא השני בחברה, לאחר שביולי השנה היא פיטרה 20% מעובדיה. בעקבות הצמצומים תישאר החברה עם 500 עובדים. ערב המיזוג בין בריזקום לפלוואר, שיצר את אלווריון, הועסקו בחברה 750 עובדים.

בנוסף לפיטורי עובדים תתחיל אלווריון ביישום תוכנית להקטנת הוצאות, שתכלול קיצוץ בתקציב השיווק וקידום המכירות. מנכ"ל החברה, אמנון יעקובי, ציין כי החברה לא מתכננת לסגור קווי ייצור, ואמר כי דווקא בתקופה קשה זו אחד היתרונות של אלווריון הוא מגוון המוצרים הרחב שהיא מציעה. החברה מתמחה בפיתוח מערכות לגישה אלחוטית לרשתות תקשורת בפס רחב.

אלווריון נקלעה לקשיים כבר ברבעון השני בשל הקפאת התקציבים של חברות טלקום רבות בעולם. גם לקראת הרבעון השלישי של השנה היא הוציאה אזהרת רווח, שבה הודיעה כי הכנסותיה יסתכמו ב-28 מיליון דולר, לעומת תחזיות קודמות למכירות של 40 מיליון דולר.

לנוכח ההתרחשויות האחרונות באלווריון צנחה מנייתה ב-67% בחצי שנה שחלפה מאז הודעתן של בריזקום ופלוואר על המיזוג הצפוי ביניהן. אתמול הודיעה החברה כי תפתח בהליך של רכישה חוזרת של מניותיה ותשקיע בכך עד 10 מיליון דולר. אתמול נסחרה מניית אלווריון בירידה של 2% למחיר של 2.5 דולרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ