ראש העיר ניו יורק: המיליארדר מייקל בלומברג

מאת שלמה שמיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת שלמה שמיר

כתב "הארץ" בניו יורק

מייקל בלומברג, מועמד המפלגה הרפובליקאית, מיליארדר ובעלי אחד מתאגידי התקשורת הגדולים בעולם, נבחר שלשום לראשות העיר ניו יורק. בלומברג, בן 59, שיהיה ראש העיר ה-108 של ניו יורק, נבחר על חודם של 40 אלף קולות. מסיכום מניין הקולות ברוב הקלפיות שהתפרסם אתמול באופן לא רשמי עולה כי בלומברג זכה בכ-50% מכלל הקולות לעומת 47% שקיבל יריבו, המועמד הדמוקרטי מארק גרין.

בלומברג אמר לאחר זכייתו כי "הניצחון הוא החלק הקל. עכשיו מתחיל החלק הקשה ביותר". בלומברג, שבעת מסע הבחירות שלו הקפיד להזדהות כמי שימשיך את דרכו של ראש העיר היוצא רודולף ג'וליאני, הבטיח כי "בעזרת ג'וליאני והמושל ג'ורג' פטקי אני מתכונן להשקיע מאמצים עליונים במטרה להבריא את כלכלת העיר ולשקם את ביטחון התושבים".

המועמד הדמוקרטי גרין, שעד לפני כשבועיים הוביל בהפרש ניכר על בלומברג בסקרי דעת קהל, הסביר את הפסדו ברומזו לעושרו הרב של יריבו. בנאום שנשא לאחר היוודע תוצאות הבחירות, אמר גרין כי "לפני חודש הזהיר אותי יועץ פוליטי שבארה"ב לא זכור מקרה שמועמד המתמודד מול יריב שמשקיע 50 מיליון דולר ניצח במירוץ".

ההערכה המקובלת להסברת ניצחונו של בלומברג היא שתמיכתו הנמרצת של ג'וליאני בו סייעה לו רבות. זאת, משום שג'וליאני זוכה להערכה רבה בניו יורק, במיוחד מאז הפיגוע במגדלי התאומים.

מנתונים בלתי רשמיים שפורסמו אתמול עולה כי בלומברג זכה ביותר משליש מקולות המצביעים הרשומים כדמוקרטים. בלומברג, בעבר חבר המפלגה הדמוקרטית, הצטרף למפלגה הרפובליקאית רק במטרה להתמודד במירוץ על ראשות העיר. להערכת פרשנים, עובדה זאת סייעה לבלומברג לזכות בשיעור משמעותי של קולות דמוקרטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ