המקומית בנתניה תאפשר בניית 12 דירות לדונם ברחוב הרצל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה החליטה להגדיל את אחוזי הבנייה במגרשים ברחוב הפורצים במרכז העיר ל-10 עד 12 יחידות דיור לדונם בבנייה רוויה של 4 עד 6 קומות.

מדובר במגרשים הממוקמים בעורף של רחוב הרצל שבעיר, שהעירייה יזמה לגביו תוכנית המאפשרת להגדיל את נפח המסחר והמשרדים בו באמצעות הגדלת זכויות הבנייה במגרשים הנמצאים ברחוב זה.

בכך קיבלה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חלק מהתנגדויות התושבים ואישרה את המלצות מהנדס הוועדה, פול ויטל, והיועצת המשפטית, לשינוי התוכנית כדי להיטיב עם הדיירים בעורף רחוב הרצל.

בהתנגדויות נטען כי לבעלי המגרשים הממוקמים בעורף רחוב רחוב הרצל ושעליהם בנויים בתים צמודי קרקע, ייגרם נזק כתוצאה מהבנייה בקדמת הרחוב שתיצור מעין חומה של בניינים המסתירים את הרחוב. בנוסף הם דרשו להגדיל את זכויות הבנייה במגרשים שלהם.

עוד החליטה הוועדה המקומית נתניה כי במגרשים ברחוב הרצל ניתן יהיה לאחד לכל היותר שני מגרשים צמודים לצורך הקמת פרויקט משותף אחד, וזאת כדי להימנע מבניית מבנים גבוהים מאוד. בנוסף הוחלט כי הרווח שיישמר בין הבניינים יהיה בין 10-8 מטרים.

במסגרת הדיונים בתוכנית במליאת הוועדה המקומית הכניסה חברת המועצה, שוש ערר, תיקון נוסף בתוכנית כחלק מהפיצוי שניתן לתושבים במגרשים שבעורף הרחוב.

התיקון הכולל ביצוע עבודות גינון ומתן פתרון תחבורתי לתנועה העוברת ברחוב הפורצים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ