הסרט התיעודי "לב הארץ" יוקרן השבוע בסינמטקים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

"לב הארץ", סרטה התיעודי של הבמאית מיכל אביעד, בהפקת יולי גרשטל, יוקרן היום בסינמטק שדרות. הסרט עקב במשך שנתיים אחר ארבע נשים תושבות רמלה - סימה, אורלי, סווטלנה וג'יהאד. סימה ואורלי הן חוזרות בתשובה; סווטלנה הגיעה מאוזבקיסטאן עם שתי בנותיה לפני חמש שנים; וג'יהאד, בת למשפחת פליטים פלשתינאית, סיימה לימודי משפטים.

העיר רמלה - שבה חיים יהודים וערבים, דתיים ומהגרים - נמצאת כל הזמן ברקע הדברים. הסרט עוסק בתקופה שבין הבחירות שנערכו בישראל ב-1999 לבין הבחירות של 2001. גיבורות הסרט חיות, למעשה, בקהילות נפרדות שאינן נפגשות.

הסרט מנסה לבחון את המורכבות החברתית שבה אנחנו חיים, באמצעות נציגות של שלוש אוכלוסיות, המשפיעות במידה רבה על אופיה ועתידה של ישראל. סיפורן של הנשים בסרט מונע על ידי דת ומסורת, חיפוש אחר זהות חדשה ורצון בעתיד טוב יותר. בזמן צילומי הסרט הבינה הבמאית כי יכולתה לשפוך אור על חיי הנשים שאת סיפוריהן בחרה לספר - מוגבלת. החיים החברתיים-פוליטיים ברמלה נשארים מעיקים ולא מפוענחים בסוף הסרט בדיוק כפי שהיו בתחילתו.

"לב הארץ" היה מועמד לפרס וולג'ין בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי האחרון בירושלים. הוא יוקרן מחר, בימי שישי ושבת בסינמטק תל אביב, ביום רביעי בסינמטק חיפה וביום חמישי בסינמטק ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ