בקצרה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

* בהוצאת שוקן רואה אור "שירת היוואתה - אפוס אינדיאני", הפואמה הקלאסית של הנרי ודסוורת לונגפלו, בתרגום נמרוד אשל. הספר ראה אור לראשונה ב-1855, ותורגם לעברית ב-1913 על ידי שאול טשרניחובסקי. היוואתה הוא נביא שנשלח לעולם כדי להביא שלום לבני אדם, להדריך אותם ולהציע להם את מתנת הציוויליזציה. הספר מודפס במהדורה דו-לשונית בעברית ובאנגלית, ומלווה באיורים של אשל.

* בהוצאת זמורה ביתן רואים אור הספרים "לב שפוך" מאת חנוך ברטוב, נובלה המספרת על חייהן של שתי דמויות - סמי ששון הסייד ועמוס גפן הסופר; "אהבות מוברחות" מאת ברנהארד שלינק ("נער קריאה"), סיפורים קצרים העוסקים ביחסי אהבה וקרבה מורכבים; "הטעויות הנעלמות של חיינו" מאת צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני ("אדונית התבלינים"), קובץ סיפורים המתרחשים בהודו ובארצות הברית ומתארים דמויות המהלכות על הגבול בין דתות ותרבויות; ו"סיפורי ויומינג" מאת אני פרו, סיפורים קצרים המתארים את החיים במערב התיכון בארצות הברית ואת החברה האמריקאית העכשווית.

* ראה אור גיליון מספר 18 של כתב העת "פנים" לתרבות, חברה וחינוך, המוקדש למאמריהם של כותבים צעירים ילידי שנות ה-70. בגליון מאמר של ניר ברעם על הסטודנטים הישראלים שקולם אינו נשמע בחברה; מאמר של בעז נוימן על היחס הישראלי לכיבוש; מאמר של יואב שורק על המרחק בין הישראליות ובין התוכן היהודי וחזונו של הרצל; מאמר של אסף ענברי על המצע האידיאולוגי הסוציאליסטי של ברל כצנלסון; מאמר של רואי וולמן על העדרה של ספרות אנטי מלחמתית בישראל, ועוד.

* המנהל האמנותי של תיאטרון החאן, מיקי גורביץ', הורה לשחקני התיאטרון שלא להופיע בהצגות לתלמידים, אם הללו מפריעים. זאת בעקבות שתי הצגות שהתקיימו באחרונה תוך הפרעות בלתי פוסקות של התלמידים. "ההצגה תימשך רק אם יהיה שקט מוחלט ומתוך כבוד לעבודת השחקנים", אמר גורביץ'. הפרעות בהצגות תיאטרון לתלמידים הן עניין שכיח בתיאטרון הישראלי, ואולם עד כה לא נעשה דבר לשיפור המצב.

* מחרתיים תיפתח במוזיאון האיסלאם בירושלים תערוכת יריעות רקומות מאוזבקיסטאן, "גנים פורחים בדרך המשי". במקביל לתערוכה תתקיים סדרת הרצאות על דרך המשי - בין השאר, השף ישראל אהרוני ירצה על מסע קולינרי לאורכה. כמו כן תתקיים במוזיאון סדנה ללימוד רקמה.

* הסופר אפרים קישון יקבל היום, יום האזכרה למותו של דוד בן גוריון, תואר ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת בן גוריון. קישון יקבל את התואר עם ראש הממשלה אריאל שרון, אברהם סרוסי, לשעבר מנכ"ל הקריה למחקר גרעיני, וגוסטב לוון, הבעלים של חברת פרייה הצרפתית לייצור מים מינרליים מוגזים, ויו"ר קרן סאקט"א-רש"י. בנימוקים להענקת התואר נכתב כי קישון משקף ביצירתו את החברה הישראלית מתוך אירוניה ואהבה גם יחד, וכי הוא הטביע את חותמו על השפה העברית.

* הסופר סמי מיכאל יקבל את פרס ספר הזהב על מכירת 20 אלף עותקים מספרו "מים נושקים למים", שראה אור בספטמבר השנה.

* פרס זאב לספרות ילדים ונוער לשנת תשס"א מוענק לש' שפרה על ספרה "עלילות גלגמש" שיצא בהוצאת עם עובד ולתמר אגדי על ספרה "געגועים" שיצא בהוצאת שוקן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ