נעמת יזמה קרן הלוואות לעידוד יזמות נשים

הקרן תנוהל בשיתוף עם הרשות לעסקים קטנים ומ.ט.י ת"א

מאת רותי סיני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת רותי סיני

תנועת נעמת יזמה הקמת קרן הלוואות לעידוד יזמות נשים בסיוע תרומות מארה"ב. הקרן תנוהל בשיתוף עם הרשות לעסקים קטנים ומ.ט.י תל אביב, ותופעל על ידי בנק דיסקונט. הקרן מציעה ליזמות המתכוונת להקים עסק, או לבעלות עסק הקיים חצי שנה או פחות, הלוואה ללא ריבית בסכום של 5,000-2,500 דולר.

נשים שבקשתן להלוואה תאושר ישתתפו בקורס ליזמות עסקית במימון הבנק. יו"ר נעמת, חדוה אלמוג, ציינה כי הקורס יכשיר נשים לטפל בחסמים שונים בהם נתקלות נשים. החסמים אותרו במחקרים אשר בחנו את הסיבות המונעות מנשים לעסוק ביזמות. בין השאר ציינו הנשים קושי בגיוס הון, היעדר ביטחונות לקבלת הלוואות, היעדר הכשרה עסקית ורישות, וכן מחסור בשירותים תומכים כגון מעונות יום. בנוסף, אותרו חסמים רגשיים האופייניים לנשים, בהם התמודדות עם הקונפליקט בין משפחה לקריירה.

לדברי אלמוג, סקרים מצביעים על התנגדות החברה לקבל הצלחה של נשים בעסקים. למשל, נשים שפנו לבנקים לקבל הלוואות נתקלו, לדברי אלמוג, במסרים גלויים וסמויים על כך שהן חסרות הבנה בנושא. כמו כן נשאלו הנשים שאלות בלתי לגיטימיות, כגון מה יקרה לעסק אם הן יהיו בהריון, אמרה אלמוג. גם סוג העסק שאותו ביקשו להקים עורר חששות בבנק, שכן נשים רבות בוחרות לעסוק בתחום השירותים, שבו הצמיחה אטית יותר, אמרה אלמוג.

בנעמת מקווה כי לנוכח המיתון נשים שפוטרו ממקום עבודתן יוכלו להיעזר בקרן לשם הקמת עסק קטן ואפילו עסק זעיר מהבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ