מופז: הפיגועים יובילו להמשך פעולות תגובה

מאת דליה שחורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת דליה שחורי

הרמטכ"ל, רב-אלוף שאול מופז, העריך אתמול בישיבת הממשלה, כי העימות עם הפלשתינאים אינו צפוי להסתיים בקרוב. "לא בשבוע הבא, לא בחודש הבא ולא בשנה הנוכחית", אמר. מופז אמר עוד, שישראל הבהירה, כי כל עוד יימשכו הפיגועים, ימשיך צה"ל ליזום פעילות סיכול ופעולות תגובה. עם זאת הוא ציין, שרמת סיכול הפיגועים היא גבוהה ביותר.

שר הביטחון, בנימין בן-אליעזר, אמר כי יש פער בין מספר המחבלים שהפלשתינאים אמרו שהם עצרו, לבין המספרים הידועים לכוחות הביטחון. לדבריו, מבין 33 השמות שישראל הגישה לרשות הפלשתינית, עצרה הרשות כ-10 מחבלים בלבד (ולא 17, כדברי יו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, בראיון לערוץ 1 ביום ששי).

הממשלה התכנסה אתמול לישיבתה השבועית. לפי הצעת שר הביטחון, הישיבה התקיימה במפקדת אוגדת איו"ש באזור בית-אל. השרים הגיעו לישיבה במסוקים, פרט לשר התיירות, בני אלון, שהגיעה לישיבה ברגל. ראש הממשלה, אריאל שרון, הסביר כי החליט לקיים את הישיבה באוגדת איו"ש, כדי להציג בפני השרים את עבודת צה"ל, השב"כ והמשטרה בשטח. "לאור המצב בשטח נצטרך להגביר את הפעילות", אמר שרון.

אחרי סקירות שר הביטחון והרמטכ"ל, שמעה הממשלה סקירות מפי אלוף פיקוד המרכז, מפקד אוגדת איו"ש ומפקד אוגדת הבקעה. בהמשך סקירתו אמר בן-אליעזר, כי המחבלים מרשימת ה-33 שלא נעצרו, ממשיכים לתת הוראות לביצוע פיגועים.

לדבריו, כשהרשות כבר עוצרת מחבלים, עליה לחקור אותם ולאסוף מידע מודיעיני, שיביא להמשך סיכול פעילות הטרור ולהמשך המעצרים, אך "זה לא מתקיים". בן-אליעזר ציין, כי הורה לצה"ל - בעקבות טענת הרשות הפלשתינית, כי הכתרים על ערי הגדה והגבלות התנועה ברצועת עזה מקשים עליה לטפל במוקדי טרור מקומיים - לאפשר מעבר של שוטרים פלשתינים בין שטחי איי, לצרכי סיכול. "אבל עד עכשיו לא קיבלנו בקשות", אמר.

הרמטכ"ל אמר, שהפלשתינאים מנסים להעביר בימים אלה מסר של שינוי כיוון, אך בפועל הצעדים שהם נוקטים הם טאקטיים בלבד. הוא הדגיש, כי ישראל מצפה לפעילות פלשתינית הרבה יותר רחבה: ביטול היכולת המבצעית של ארגוני הטרור והלגיטימיות של פעילותם; הוצאה אל מחוץ לחוק של ארגוני הטרור וביצוע מעצרים שיטתיים.

שרת החינוך, לימור לבנת, פנתה בסוף ישיבת הממשלה לשר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור, רענן כהן, ושאלה מדוע שודר בערוץ 1 ביום ששי הראיון עם יו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת. לטענתה, ערוץ 1 ממומן מכספי ציבור ועליו להחיל על עצמו אותם קריטריונים שמחילים על עצמם כלי התקשורת בארה"ב מאז ה-11 בספטמבר.

כתבות מומלצות

ג

דיוקנאות אינטימיים מהמרכז והשוליים של תל אביב

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

למה מקדונלדס הורידה את הסלט?

טרייסי מילר ובעלה טוד בביתם בפיטסבורג, החודש

"להכריח מישהי להשלים היריון ולראות את התינוק שלה מת - זו אכזריות"

מנאייכ עונה 2
סדרות
טלוויזיה
טלויזיה
טלביזיה

"הייתי בהפרשת חלה ואני המומה. יש כאלה שמצטטים את אביב אלוש"

ערן זהבי במדי מכבי תל אביב. הוא חוזר

"הלב לא נתן לי לבחור משהו אחר": ערן זהבי חתם במכבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ