חברת פרטנר מפסיקה להעביר את כספי האימוץ עבור ליגת העל

כדורסל

מאת אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אריה ליבנת

חברת הטלפון הסלולרי פרטנר (אורנג') הודיעה אתמול לאיגוד הכדורסל כי היא מפסיקה להעביר לאלתר את הכספים עבור אימוץ ליגת העל. חברת פרטנר חתומה עם האיגוד על הסכם אימוץ לארבע שנים במסגרתו היא משלמת כ-550 אלף דולר בשנה. לאחרונה טוענים ראשי החברה כי ההסכם הופר בעצם הפסקת שידור הלוגו של הליגה בערוץ הספורט.

מועצת הכבלים החלה בתקופה האחרונה לאסור על ערוץ הספורט לשדר את סמל ליגת העל בכיתוב הרשמי שלה "ליגת אורנג'", הן בעת שידורי משחקי הליגה והן בשידורי הפרומו לקראת המשחקים. יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, עו"ד דורית ענבר ששמה לה עם כניסתה לתפקיד לצמצמם את כמות הפרסומות בערוץ הספורט, אף הודיעה לפני כשבוע כי תקנוס את חברות הכבלים ביותר מ-200 אלף שקל בעקבות שידור פרסומת סמויה לחברת פלאפון, מאמצת ליגת העל בכדורגל.

יו"ר איגוד הכדורסל דני קסטן נפגש אתמול ביוזמתו עם סמנכ"ל חברת פרטנר אפי רוזנהויז. רוזנהויז הבהיר לקסטן כי אם ערוץ הספורט לא יחזור לפרסם את שם מאמצת הליגה, החברה לא תשלם יותר לאיגוד. על פי הסכם האימוץ, היתה אמורה חברת פרטנר להעביר בקרוב לאיגוד חלק מהסכום. בפגישה השתתף גם מנכ"ל ערוץ הספורט מיילן טנזר שהסביר כי מועצת הכבלים היא זו שאוסרת את פרסום שם המאמצת.

בעקבות הפגישה, פנה קסטן למספר גורמים, בהם שר התרבות המדע והספורט מתן וילנאי, שר התקשורת ראובן ריבלין וראש עיריית רעננה זאב ביילסקי כדי שיתערבו במשבר עם מועצת הכבלים. קסטן אף פנה ליו"ר מועצת הכבלים דורית ענבר והסביר לה את חשיבות המשך שידור לוגו הליגה ועימה המשך הסכם האימוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ