צ'קפוינט ומרקורי צנחו ב-9%

יום של ירידות חדות במניות הטכנולוגיה בעקבות אזהרות רווח חדשות. מדד נאסד"ק נפל ב-3.2%

מאת אילת צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אילת צור

מדדי המניות בבורסות של ניו יורק שוב סבלו אתמול משרשרת של ידיעות בעלות גוון שלילי. לקלחת אזהרות הרווח של מגזר התקשורת הצטרפה אתמול יצרנית ציוד התקשורת האופטי, ג'וניפר, וקבלנית עבודות האלקטרוניקה, ג'אביל. האזהרות של השתיים מצטרפות לאזהרות שפירסמו בשבועיים האחרונים חברות מובילות כמו מוטורולה, לוסנט ו-JDS יוניפייז, והם מעלות את מפלס החששות של המשקיעים מפני נפילה חדה בתוצאות של חברות הטכנולוגיה נוספות ברבעון הרביעי.

אזהרות הרווח הטריות גרמו אתמול לירידה חדה של 3.2% במדד נאסד"ק שעצר על 1,918 נקודות. המדד התרחק בכך באופן משמעותי מגבול 2000 הנקודות, שרבים מהמשקיעים חשבו שהוא מסמן כי המיתון בארה"ב יהיה קצר יחסית.

מדדי המניות הכבדות יותר הושפעו אתמול בעיקר מההרעה במצבה הפיננסי של ארגנטינה, ומהמהומות האלימות שהחלו במדינה. גם ההתפטרות של שר האוצר הארגנטיני, והידיעה שהמדינה לא פרעה תשלומי אג"ח, תרמו למצב השלילי. המשקיעים בארה"ב חוששים שהמשבר בארגנטינה ישפיע לרעה גם על המדינה השכנה, ברזיל, שבה יש למשקיעים האמריקאיים אינטרסים רבים.

מדד דאו ג'ונס רשם בסוף יום המסחר ירידה של 0.8% וננעל על נקודות 9,985 נקודות. את הירידה של הדאו מיתנה מניית AT&T שקפצה אתמול ב-6%. מניית חברת הטלפון האמריקאית הגיבה לסגירת העיסקה המוצלחת עם חברת קומקאסט למכירת עיסקי הטלויזיה בכבלים בעיסקה שהיקפה מגיע לכ-65 מיליארד דולר.

בין המניות הישראליות בלטו אתמול בעיקר המניות הכבדות שרשמו ירידות חדות למדי. במיוחד בלטה מניית חברת התוכנה מרקורי, שצנחה ב-10%. מרקורי היא בין החברות הראשונות שאמורה לדווח על תוצאותיה הכספיות, וברבעון שעבר היא כבר הפחיתה את תחזיותיה לרבעון הרביעי. על פי התחזיות המעודכנות מרקורי אמורה לדווח ברבעון הרביעי על הכנסות של 87 מיליון דולר ורווח של 12 סנט למניה.

עוד מניה כבדה שאיבדה גובה אתמול היא צ'קפוינט שנפלה ב-9% ל-39.8 דולר. האנלסיטים חוזים כי צ'קפוינט תסיים את הרבעון הרביעי עם הכנסות של 122 מיליון דולר, ועם רווח נקי של 29 סנט למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ