חברת פרטנר פתחה במבצע לשימור לקוחות

תנסה למנוע את נטישתם של מנויים שתקופת התחייבותם תמה באחרונה

מאת הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת הדר חורש

פרטנר פתחה במבצע שימור לקוחות, עם סיום תקופת ההתחייבות שחתמה עימם לפני שלוש שנים. פרטנר הפתיעה את שוק התקשורת לפני שלוש שנים כאשר הציעה למצטרפים החדשים טלפונים בחינם ותנאים אטרקטיוויים, בתנאי שיחתמו על התחייבות להשתמש בשירותיה במשך שלוש שנים לפחות. המבצע פיתה לקוחות רבים להצטרף לחברה, וסייע לה לשמור על נאמנות המצטרפים בשלוש השנים הראשונות.

בשבועות האחרונים הסתיימה תקופת ההתחייבות של עשרות אלפי מנויים שנמנו עם המצטרפים הראשונים לחברה. כיום פועלת החברה כדי למנוע את נטישתם של מנויים שלהם תרומה משמעותית להכנסותיה ולרווחיותה. המנויים שאותם מנסה החברה לשמר הם בעיקר מנויים שחשבונות התקשורת שלהם גבוהים יחסית - כ-200 שקל לחודש ויותר. בין היתר מציעה פרטנר שדרוג מכשירי הטלפון לדגמים מתקדמים, ללא תשלום.

אנליסט חברת נשואה זנקס חיים ישראל מעריך כי מבצע שימור הלקוחות עשוי לפגוע ברווחיותה של פרטנר ברבעון האחרון, ונטישת חלק מהלקוחות עשויה להביא להקטנת הגידול נטו במספר הלקוחות של החברה ברבעון. להערכתו, פרטנר גייסה ברבעון האחרון של 2001 כ-105 אלף לקוחות בלבד. ההמלצה משמרת את המלצת "קנה" על מניית פרטנר, וקובעת את מחיר היעד ל-36.5 שקל, לעומת שער סגירה של 30.5 אתמול.

ישראל מעריך כי פרטנר עקפה את פלאפון במונחים של הכנסות, והיתה לחברה השנייה בגודלה בשוק הסלולרי במונחי הכנסות רבעוניות ברבע האחרון של 2001. הגידול בהכנסה של פרטנר ב-2001 הסתכם ב-301 מיליון שקל - 93% מהגידול בהכנסות של השוק כולו. על פי התחזית תוסיף פרטנר לצמוח מהר יותר מהמתחרות, פלאפון וסלקום, ועל חשבונן. ב-2001 הסתכם הגידול במספר המנויים של פרטנר ב-69%, והחברה הגיעה על פי ההערכה ל-1.405 מיליון מנויים.

בשנתיים הקרובות העריך ישראל כי תחול ירידה משמעותית בגידול על רקע בשלות השוק. שיעור הצמיחה בהכנסות ב-2002 עתיד להיות 16.4%, ובשנה שלאחר מכן עתיד הגידול לרדת ל-13.8%. תחילת פריסת שירותי דור GPRS) 2.5) היא התפתחות חיובית העשויה להגדיל בעתיד את הכנסות החברה, אך ישראל אינו סבור כי פריסת המערכת, העתידה להתבצע ב-2002 תשפיע על הכנסות פרטנר בשנתיים הקרובות.

ישראל מעריך כי ההשקעות המתוכננות של פרטנר בדור השלישי של הסלולר ידרשו מימון נוסף של כ-150 מיליון דולר. פרטנר השקיעה באחרונה 400 מיליון שקל ברכישת תדרים חדשים לדור הקיים ולדור השלישי, אך לא ברור עדיין מתי והאם החברה תקים מערכות דור שלישי. ישראל רואה בחיוב את החלטת החברה להפקיד ברשות האמריקאית לניירות ערך תשקיף לקראת אפשרות לגיוס הון. גיוס הון נוסף עשוי להוריד בעתיד את עלויות המימון של פרטנר. חלק מהתחייבויותיה של פרטנר הן דולריות, והשפעת הפיחות על החברה נאמדת בגידול של 3%-2% בסך ההתחייבויות ברבעון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ