יס תובעת 100 מיליון שקל מברן

טוענת כי ברן חייבה אותה בגין עבודות שלא ביצעה ומלאי שבו לא השתמשה. ברן: התביעה הוגשה בעקבות המחאה של יס לברן רביב טלקום, בסך 12.5 מיליון שקל, אשר לא כובדה על ידי הבנק

מאת אסף ברגרפרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אסף ברגרפרוינד

חברת הלוויין יס הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 100 מיליון שקל נגד חברת ברן רביב טלקום ונגד קבוצת ברן. התביעה הוגשה ארבעה חודשים לאחר סיום ההתקשרות העסקית בין יס לבין ברן, שבמסגרתה הקימה ברן עבור יס את התשתיות שאיפשרו את קליטת שירותי הלוויין בבתי המנויים.

לטענת יס, לאחר סיום החוזה בין הצדדים נותרה ברן חייבת סכום של 183 מיליון שקל עקב אי-מילוי התחייבויותיה בהסכם. יס טוענת בתביעה כי ברן חייבה אותה בגין עבודות שלא ביצעה ובגין מלאי שבו לא השתמשה, וכן גבתה ממנה כספים שלא הגיעו לה על פי ההסכם תוך ניצול האמון שניתן לה. לטענת יס, סכום התביעה הוא 100 מיליון שקל בלבד משיקולי תשלום אגרת בית משפט, אשר נגזרת מסכום התביעה.

מכתב התביעה עולה כי בספטמבר 99' נחתם הסכם בין ברן לבין יס לביצוע עבודות התשתית והקמת מערך ההתקנות. ואולם לטענת יס, נודע לה כי מערך ההתקנות אינו מתפקד כראוי וכי ניהול מלאי הציוד והחומרים על ידי ברן נעשה ברשלנות, ולכן החליטה להודיע לברן על סיום החוזה. יס מבססת את תביעתה על מסמכים שהגישה ברן לבית המשפט בעקבות תביעה שהגישה נגדה חברת מר התקנות לוויין - קבלנית משנה בביצוע עבודות התשתית ואחראית לביצוע 25% מהעבודה שביצעה ברן עבור יס.

לטענת יס, מהתביעה של מר עולה כי ברן לא פיקחה על קבלניות המשנה ששכרה, אף שקיבלה מחברת יס סכומי כסף גדולים לביצוע עבודות פיקוח. עוד טוענת יס, כי מגרסתה של ברן בתביעה שהגישה נגדה מר, התברר כי קבלניות המשנה חייבו את ברן עבור עבודות שלא ביצעו, כשחיובים אלה גולגלו לפתחה של יס - אשר שילמה עבורם לברן בתוספת של דמי ניהול ופיקוח.

חברת ברן רביב טלקום מסרה בתגובה כי הגשת התביעה על ידי יס היא ניסיון לפעול בדרכים לא הגונות על מנת להימנע מתשלומים המגיעים לה כדין. לטענתה, התביעה הוגשה בעקבות המחאה של יס לפקודת ברן רביב טלקום, בסך 12.5 מיליון שקל ל-1 בינואר 2002, שלא כובדה על ידי הבנק. בברן אמרו כי החברה תפעל בכל האמצעים החוקיים, לרבות הליכי פירוק, במטרה לאכוף על יס לשלם את הכספים המגיעים לה (יותר מ-50 מיליון שקל).

מניית ברן, הנסחרת בבורסה בתל אביב, ירדה היום ב-6.1% במחזור גדול של 3.3 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

העבודה "נערה עצובה". שוויה כמיליון דולר

שמונה הורשעו בגניבת עבודה שצייר בנקסי בזירת הפיגוע בבטקלאן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ