אופטיקס נטוורקס השלימה גיוס הון פרטי

היקף הגיוס - 5.6 מיליון דולר, לפי שווי של 31 מ' ד'

מאת עודד חרמוני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עודד חרמוני

חברת הסטארט-אפ הישראלית, אופטיקס נטוורקס, המפתחת רכיבים למערכות מיתוג אופטיות, השלימה את סבב גיוס ההון הפרטי השני שלה בהיקף של 5.6 מיליון דולר. הגיוס נערך על לפי שווי של 31 מיליון דולר אחרי הכסף.

את הגיוס הובילה קרן הון הסיכון ניורון, והשתתפו בו בנוסף המשקיעים הקודמים בהם חברת TranSwitch האמריקאית (Nasdaq:TXCC) שהיא שותפה אסטרטגית של החברה, חברת וניסקו היי טק, ממייסדות החברה (ומשקיעה בעצמה בניורון), וכן קרנות הון סיכון אמריקניות נוספות.

אופטיקס נטוורקס הוקמה ברבעון הראשון של שנת 2000 על ידי חיים משה, המשמש מנכ'ל. החברה עוסקת בפיתוח שבבים למערכות מסוג DWDM המשלבים רכיבים דיגיטליים לפרוטוקולי תקשורת שונים וכן רכיבי VLSI מתקדמים למערכות מיתוג אופטיות. לחברה משרדים בבוסטון, במיליפיטס ובישראל. בסבב הגיוס הקודם שנערך בספטמבר 2000, גייסה החברה סכום של כ-8.5 מיליון דולר, לפי שווי חברה של 23 מיליון דולר.

לדברי חיים משה, מנכ"ל וממייסדי החברה, גיוס הון בתקופה קשה זו של השוק מצביע על אמון המשקיעים בחברה ובהצלחתה. גיוס ההון יאפשר לחברה להשלים את תהליך פיתוח משפחת הרכיבים הראשונה ולהציגם לשוק בחודשים הקרובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ