חברת דן רולידר ביקשה הקפאת הליכים; צברה חובות של 115 מ' ש'

מאת אבי שמול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אבי שמול

חברת הבנייה והתשתית דן רולידר מבקשת מבית המשפט המחוזי בחיפה להקפיא את ההליכים נגדה, ולגבש הסדר נושים - לאחר שצברה חובות בהיקף של 115-110 מיליון שקל. החברה, אחת מחברות התשתית והבנייה הגדולות בישראל, מבקשת הגנה עקב החזרה של צ'קים על ידי הבנק העיקרי של החברה, בנק לאומי, ובשל סכנה לפגיעה מיידית בפרויקטים שהחברה מבצעת; ספקים עיקריים חדלו לספק סחורות לתפעול העבודה.

פרקליטיה של החברה ציינו בבקשה כי מצבה של החברה קשור להידרדרות בבריאותו של מייסד ומנכ"ל החברה, דן רולידר, שמת בחודש שעבר.

היקף ההכנסות של החברה, המעסיקה 465 עובדים, מתוכם 180 ישראלים, הגיע לכ-160 מיליון שקל ב-2001. רשימת הפרויקטים שבהם מעורבת החברה כוללת את כביש חוצה ישראל, הקמת מחנה הצבא האמריקאי בנחשונים ואת פרויקט נתב"ג 2000.

הבקשה הוגשה על ידי עו"ד רון רוגין ממשרד תירוש, מאיר ופרוכטר, שציין כי עקרונות של הליך הבראה ופירוט הדרכים לחילוץ החברה מהמשבר הועברו לבנק לאומי, שהוא הנושה המובטח העיקרי. סך האובליגו של הבנק בחברה הוא 54 מיליון שקל, והחוב הישיר הוא 31 מיליון שקל. לדברי רוגין, לאחר סדרה של פגישות עם הנהלת בנק לאומי, התקבלה הסכמה להליך הנוכחי.

הבנק התנה את הסכמתו בכך שתקופת ההקפאה לא תפחת מ-270 יום, מכיוון שלחברה פרויקטים רבים שהיא אמורה להשלים בתקופה זו; לשם השלמתם, מוכן הבנק להעמיד לחברה מימון חדש. צבר העבודות של החברה לביצוע מיידי מסתכם ב-130 מיליון שקל. הבנק מעוניין למנוע חילוט ערבויות בנקאיות שהוצאו על ידו לטובת מזמיני העבודות.

רוגין אמר עוד כי קבוצת הבנייה ארנסון, וקבוצת דרך ארץ המבצעת את כביש חוצה ישראל, הביעו את תמיכתן בהמשך תפעולה של החברה.

לדבריו, גם הנושים הבלתי מובטחים הביעו תמיכה בהפעלת החברה באמצעות צו הקפאת הליכים, מאחר שקבוצה זו תהיה הנפגעת העיקרית בכינוס נכסים. בית המשפט יתבקש לאשר את מינויו של רואה החשבון גבריאל טרבלסי לנאמן החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ